חברת החשמל: להמעיט שימוש בין 17:00-21:00

בעקבות עומס על מערכת ייצור החשמל, פונה חברת החשמל לציבור בבקשה להמעיט בשימוש במכשירים עתירי אנרגיה, ולדחות את השימוש לאחרי השעה 21:00. מהחברה נמסר כי העומס נובע מגל הקור ותקלות בלתי צפויות במערכת ייצור החשמל

עומס על המערכת. ארכיון (חדשות 2)

חברת החשמל קוראת לציבור להמעיט השימוש במכשירים עתירי אנרגיה בין השעות 17.00 ל-21:00. מהחברה נמסר כי היא מתמודדת עם מחסור ברזרבה חשמלית בעקבות גל הקור ותקלות בלתי צפויות ביחידות הייצור שלה.

עקב מזג האוויר הקר שאופייני במיוחד לשעות הערב בימים האחרונים מבקשת חברת החשמל מציבור לקוחותיה לדחות את השימוש במכשירי חשמל עתירי אנרגיה לשעות הערב המאוחרות, ובמיוחד להשתדל לא לעשות שימוש במכשירים אלה בין השעות 17.00 ל- 21:00. מדובר בין היתר במכשירים הבאים: מדיח כלים, מכונת כביסה, תנור אפיה, כיריים חשמליים, דוד חשמלי, שואב אבק וכדומה.

תקלות בלתי צפויות ביחידות הייצור מקשות על החברה להתמודד עם מענה לכל הביקושים בשעות השיא. מהחברה נמסר: "יודגש כי גל הקור עימו אנו מתמודדים בימים האחרונים גורם לעלייה בלתי צפויה בביקושים. לפיכך נערכת החברה למחסור בעתודות ייצור חשמל, החל משעות אחר הצהריים המאוחרות.

החברה צופה כי הביקוש לחשמל יגיע לקראת שעות אחר הצהריים המאוחרות לכ- 8,800 מגוואט כאשר היכולת של החברה לספק חשמל תעמוד על 9,300 מגוואט בלבד. מדובר ברזרבה של כ- 500 מגוואט בלבד הנחשבת לנמוכה ביותר ואשר דורשת היערכות תפעולית שונה מן הרגיל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת