מדוע נהגי כביש 6 מקבלים עדיפות בפקק?

הנהגים שמשלמים כדי לנסוע בכביש 6 זוכים לנסיעה רציפה ללא רמזורים. אבל מדוע גם כשהם יוצאים מכביש האגרה למחלף רגיל, הם זוכים שם לקדימות על חשבון הנהגים האחרים שמחכים בפקק?

לנהגים בפקק במחלף קסם עומס התנועה נראה אולי כגזירת גורל. מה שהם לא יודעים זה שממש בצידו השני של המחלף התנועה זורמת - ולא במקרה.

מהכביש קשה לראות את זה, אבל המצלמות שלנו תיעדו את מי ששולט בצומת על תנועת כלי הרכב. נציג של כביש שש פותח את ארון הרמזורים בשעות העומס, ומכוון את התנועה על פי שיקול דעתו. כך במחלף קסם נוצר מצב בלתי אפשרי, התנועה מתוך כביש 6 דרומה אל תוך כביש מספר 5 זורמת ואילו כאן בכביש 444 נוצר פקק של קילומטרים.

המדינה מאפשרת לחברה פרטית המפעילה את כביש 6 לכוון את התנועה בשטחה. אבל מה קורה ביציאה מהכביש כששטחו מצטלב עם כביש אחר? כאן במחלף קסם כנראה שבעל המאה הוא בעל הדעה. וכך רק כשהיציאה מכביש שש מתרוקנת מכלי רכב אז ברמזור בכביש 444 האור מתחלף לירוק.

"במצבי עומס מבוצעת הכוונה ידנית"

שוטרי משטרת התנועה שהיו במקום, אמרו כי מדובר בפעילות חוקית. גם נציג שירות הלקוחות של כביש 6 איתו דיברנו לא ממש מבין מה הבעיה: "אני לא יודע אם זה הוא ששולט ברמזור. אני לא יודע אם הנציג שלנו ששולט ברמזור, אני נראה לי שולט... נראה לי שכן יש לו אישור על זה, אבל אני לא יכול לעזור לך בזה. אם את רוצה את יכולה לפנות לפניות הציבור".

מחברת "דרך ארץ" המפעילה את כביש 6 מסרו בתגובה כי במצבי עומס במחלף, מבוצעת הכוונה ידנית אך וויסות העומסים אינו משחרר לגמרי את התנועה, והעניין תלוי גם בגורמים רבים אחרים. ממשטרת התנועה מסרו כי לאור פנייתנו ייבחן הנושא על ידי גורמי המקצוע באגף התנועה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת