נועם שליט: "גלעד מחלים מהפצעים"

ראש עיריית פריז ברטראן דלנואה, המבקר בישראל, נפגש היום בחיפה עם נועם שליט, אביו של החייל שחזר מהשבי. "גלעד מבקש לחזור לחיים נורמליים וזה מה שאנחנו מנסים לאפשר לו", אמר האב בתום הפגישה. "הוא עובר טיפולים ועובר תהליכים"

נועם שליט, אביו של גלעד ששב מהשבי, נפגש בצהריים בעיריית חיפה עם ראש עיריית פריז ברטראן דלנואה, המבקר בימים אלו בישראל.

לעיתונאים הסביר שליט לאחר הפגישה כי "בזמנו נתנו הצרפתים לגלעד אזרחות כבוד. זו הייתה תמיכה חשובה והוא רוצה להמשיך את הסיוע".

"גלעד מחלים מהפצעים ומהניתוח", הסביר שליט על מצב בנו. "הוא עובר טיפולים ועובר תהליכים עם כל הגורמים הרשמיים שצריכים לדבר איתו. כשיהיו תכניות, אתם תדעו".

לדבריו, "ראש העיר ממשיך בתמיכה וברצון לסייע, הוא הציע את עזרתו אם וכאשר יהיה צורך. הוא הזמין אותנו אליו לפריז. אנחנו שומרים על קשר טוב עם כל מיני גורמים שסייעו לנו, בחו"ל ובארץ".

"גלעד מבקש לחזור לחיים נורמליים וזה מה שאנחנו מנסים לאפשר לו", סיכם נועם את דבריו.

לפני כשבועיים שוחחה כתבתנו דפנה ליאל עם נועם שליט, ושמעה ממנו עוד על תהליך ההתאוששות הארוך של גלעד. "שלומו בסדר, באופן כללי", סיפר נועם. "הוא חוזר לחיים נורמליים ובעיקר מתראה עם חברים ומטייל קצת בטבע. זה היה חסר לו מאוד".

את מה שעבר על גלעד בתקופת השבי החלו לאחרונה לחקור אנשי מערכת הביטחון. גם בני המשפחה סקרנים לדעת את קורותיו בכל אותן השנים, אך נמנעים מלהפעיל על הצעיר לחץ - הם יודעים שהיה קשה מנשוא, עד כדי כך שגלעד עדיין לא בשל לחשוף ולספר את הכל. 

"הוא מספר, אומנם מעט, אבל מספר", אמר אביו. "אנחנו לא לוחצים כמובן, מה שהוא רוצה הוא מספר. למדנו ממנו שהוא עבר תקופה ארוכה בשבי וכרגע הוא רוצה לשכוח את זה ולחזור לחיים נורמליים". כעת, אחרי חודש בבית, גלעד שליט עדיין לא חושב על העתיד או חולם חלומות גדולים. הוא עסוק, בעיקר, בלעבור את היום הבא ולא לשקוע במחשבות על מה שאירע בעבר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת