תינוק נכווה קשות בדליקה ברכב, ההורים טוענים: אחיו שיחקו בגפרורים

פעוט בן שנה וחצי מהכפר טמרה בצפון הובהל ע"י אמבולנס פרטי לבית החולים רמב"ם, כשהוא סובל מ-50% כוויות בגופו. המשטרה חוקרת חשד לפיו התינוק ואחיו הגדולים שיחקו בגפרורים או במצת הרכב וכך פרצה האש. המשפחה מסרבת לשתף פעולה עם השוטרים ועם בית החולים וההורים חשודים ברשלנות

תינוק כבן שנה וחצי נכווה אמש ונפגע באורח קשה מאד בדליקה שפרצה ברכב בכפר טמרה, ככל הנראה בעקבות משחק בגפרורים. המשטרה בודקת חשד לרשלנות מצד ההורים.

הפעוט פונה על ידי אמבולנס פרטי לבית החולים רמב"ם בחיפה, שם הוא מאושפז כעת במצב קשה בטיפול נמרץ ילדים. התינוק סובל מ-50% כוויות בגופו, בעיקר בראש ובחזה.

מחקירה ראשונית של האירוע עולה כי אחיו הגדול של התינוק, בן 4, יחד עם אחים נוספים, גרמו לפרוץ האש במשחק ילדים ברכב. המשטרה בדקה חשד לפיו משחק במצת הרכב הוביל לדליקה, אך ההורים אמרו לרופאים בביה"ח רמב"ם כי הילדים שיחקו בגפרורים בתוך הרכב.

האחים הגדולים נמלטו נמלט מהרכב הבוער, אך התינוק נשאר שם עד שהוריו חילצו אותו.

במשטרת שפרעם בודקים את נסיבות האירוע. גורם משטרתי ציין כי בתחילה, סירבה המשפחה לשתף פעולה עם המשטרה ועם בית החולים. רק לאחר התערבות השוטרים, אותר הרכב השרוף בסמוך לבית המשפחה. נבדק חשד לרשלנות ההורים.

בסוף השבוע: חמישה ילדים נספו בשריפה בכפר בגדה 

חמישה ילדים פלסטינים בגילאי 5-12, המתגוררים בכפר כפין, סמוך לטול כרם, נשרפו בסוף השבוע למוות בביתם. באירוע נפגעו גם הוריהם של הילדים ושני אחים נוספים משאיפת עשן במהלך ניסיונות החילוץ הכושלים

מחקירה ראשונית של נסיבות האירוע עולה כי נרות שהושארו דולקים בבית במהלך הלילה הם אלה שגרמו לשריפה. הנרות הודלקו לאחר שבכפר הייתה הפסקת חשמל.

בתחילת החודש אירעה טרגדיה דומה מאד במושב בית עריף, כאשר הילה צלאח בת השנתיים וחצי נשרפה למוות כשאש פרצה בכלי רכב שהיה בחניית הבית. ברכב שהה גם ילד נוסף, שחולץ על ידי שכן ללא פגע.

בסביבות השעה 16:30 התקבלה במכבי האש קריאה על רכב "מאזדה מיניוואן" שעולה באש. כשהם הגיעו למקום הוא היה שרוף כמעט כליל. לכבאים לא נותר אלא לסיים את פעולות הכיבוי של הרכב הבוער. בתום התחקיר התברר כי גם במקרה זה הגורם לשריפה היה ככל הנראה משחק מסוכן באש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת