לא מכניסים את הצד"לניקים למועדונים

תופעת הסלקציה במועדונים מסרבת להיעלם. הפעם היא מופנית בבוטות כלפי צד"לניקים לשעבר, כאלו שחיים פה, הקריבו רבות למען ביטחון המדינה הזאת אבל לא ראויים מספיק לבלות פה - כך עולה לפחות מהתנהגות בעלי המועדון בצפון

כבר 11 שנים אסף חי בישראל. הוא בן להורים לבנונים ששירתו בצד"ל - נולד במקור במטולה ושירת בצה"ל. בשבועות האחרונים הוא גם מכותב על רשימת התפוצה של מועדון ה"ריברו" בקרית שמונה, אבל להיכנס הוא עדיין לא הצליח.

"הייתי פה מאבטח 4 שנים במקום, תשאל אותו אם אני יכול להיכנס", אומר אסף למאבטח בכניסה למועדון. כששואל אותו אסף את השאלה אם הכניסה אסורה עליו משום שהוא צד"לניק, עונה לו המאבטח מיד - "כן".

כך בפשטות, עובד המקום לא מתאמץ להסתיר את הסיבה לסלקציה: אין כניסה לצד"לניקים. אסף מבקש לדבר עם אחד מבעלי המקום וזה מספק תשובה אחרת. לטענתו, הכניסה נאסרה עליו משום שלא הופיע ברשימות המועדון.

המארגנים מפנים את אסף לרשימת המוזמנים המצומצמת, אבל לאסף יש הזמנה שקיבל, בה כתוב בבירור: הכניסה חינם ולכולם, כל מה שנדרש הוא להציג תעודת זהות. "הסלקטור מקבל הוראה מבעל הבית מי ייכנס ומי לא", מסביר מאבטח במקום, "בעל הבית אמר: 'אני לא מכניס צד"לניק ולא ערבי".

"הרגשתי שאני לא בן אדם", אומר עלי רסלן, בן של לוחם צד"ל לשעבר, "למה אנחנו לא נכנסים? כשהייתי בלבנון אבא שלי נפצע בגלל העם פה, הוא קטוע רגליים ולא רואה - ואז אומרים לי פה בגלל שאתם ערבים אתם לא נכנסים", הוא מספר.

11 שנים אחרי שמאות משפחות צד"ל הגיעו לפה, עזבו חלק מבני משפחותיהם מאחור, הם זוכרים קשיי הסתגלות, אבל ביחס בוטה כל כך עוד לא נתקלו. אסף ועלי לא יחזרו שוב למועדון הריברו. אם זה היה רצונם של בעלי המקום, הם הצליחו, כך הם אומרים.

ממועדון ה'ריברו' צפון נמסר בתגובה כי: "לא קיימת הוראה שלא להכניס צד"לניקים. סלקציה ספציפית נעשית בנוגע לאנשים בעיתיים. אין שום דבר רציני בטענות שהועלו", לשון התגובה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת