צפו: חבריה של לי נגד ראש עיריית פריז

במהלך ביקורו של ראש עיריית פריז ברטראן דלנואה בישראל, מתכוונים חבריה של לי זיתוני ז"ל לשוב ולנסות להביא להסגרתם של דורסיה לארץ. החברים הבטיחו כי ימתינו בכל מקום בו מבקר ראש העיר הצרפתי ויקראו להסגיר את הדורסים שברחו לצרפת. היום הם קיימו הפגנה שקטה מול פגישה שקיים דלנואה עם איציק שמולי

חבריה של לי זיתוני ז"ל לא מוותרים על המאבק להחזרת דורסיה לישראל: ראש עיריית פריז ברטראן דלנואה שוהה בימים אלה בישראל ובן זוגה של זיתוני רועי פלד, ביחד עם חבריו, מתכוונים לנסות ולרתום את ביקורו למטרתם. הקבוצה הגישה בקשה לפגוש את דלנואה באופן רשמי, אך נתקלו בסירוב.

דלנואה ישהה בישראל מספר ימים, במהלכם יפגוש את נשיא המדינה שמעון פרס ומחר יחנוך כיכר בחיפה. בעוד יומיים הוא יבקר ברשות הפלסטינית. היום נפגש ראש העיר הצרפתי עם יו"ר התאחדות הסטודנטים איציק שמולי, כאשר מחוץ לפגישה עמדו חבריה של זיתוני וערכו הפגנה שקטה. "באנו לצעוק את הזעקה שלי לא יכולה לצעוק", אומר פלד.

חבריה של זיתוני ז"ל הבטיחו כי ימתינו לדלנואה בכל תחנה במסעו, על מנת לעורר את נושא הסגרתם של דורסיה שברחו לפריז. למרות שסירב ראש העיר לפגוש את החברים של לי, הוריה של זיתוני ייפגשו עם יועצו המדיני במהלך ביקורו.

בשבוע שעבר: החברים חזרו למאבק

ימים ספורים אחרי שחידשו במלוא המרץ את מאבקם, שבו קרוביה וחבריה של לי זיתוני, שנהרגה בתאונת "פגע-וברח" בתל אביב לפני כחודשיים, לקרוא להסגרת שני דורסיה שנמלטו לצרפת.

בן זוגה של זיתוני, רועי פלד, יחד עם חברים נוספים של הצעירה הגיעו לבית הנתיבות בנמל התעופה בן-גוריון והמתינו לבואם של נוסעים שהגיעו ארצה בטיסות שנחתו מצרפת. הם חילקו להם עלונים שדימו רישיון נהיגה של שני החשודים במעשה - עם כיתוב "רישיון להרוג" - והסבירו להם את הצורך בהסגרתם.

חלק מהנוסעים הביעו הזדהות עם המאבק, ואחרים לקחו לידיהם את העלונים בנימוס והמשיכו בדרכם. "אנחנו כאן כדי להראות למי שנחת מהטיסה מפריז ששני הפושעים הנאלחים הללו עדיין מסתובבים חופשיים", הסביר פלד.

"לא ניתן להם לחמוק מעונש"

לפני שמונה ימים פרסם פלד סרטון של לי שתיעד בילוי משותף שלהם בחוף הים והבטיח, בשמו ובשם חבריו: "לא ניתן בשום אופן לאדם שרצח אזרחית ישראלית לברוח מעונש". פלד, שפעל מאז מותה של לי לאיתור הדורסים והבאתם לישראל, הודיע בדף הפייסבוק הרשמי של המאבק כי הוא מעביר הילוך: "היום, ממש היום, עברו חודשיים, חודשיים מאז שהאהבה הזאת נדרסה והושארה למות על הכביש... היא שוכבת שם והם? הם חופשיים, ממש חופשיים, ללא דין, ללא הגבלות, עם משפחות וכסף".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת