לראשונה: אדם נדרס בפגיעת הרכבת הקלה בירושלים; מצבו קשה מאוד

תאונת דרכים חריגה בירושלים: הולך רגל שעבר על הפסים בקטע הסמוך לכיכר ספרא נדרס על ידי הרכבת. הוא סובל מפגיעת ראש קשה ופונה לטיפול בבית החולים "הדסה עין כרם". מצבו כעת קשה מאוד. מדובר בתאונת הדרכים הראשונה בה נדרס אדם מאז החלה לפעול הרכבת

תאונות הדרכים לא פוסחות גם על הרכבת הקלה בירושלים: לראשונה מאז החלה לפעול, נדרס בצהריים אדם מהתנגשות הקרונות. האירוע התרחש בשעות הצהריים בקטע המסילה הסמוך לכיכר ספרא. מצבו של הפצוע קשה, והוא פונה לטיפול רפואי בבית החולים "הדסה עין כרם". תנועת הרכבות הופסקה לזמן קצר, אך חודשה סמוך לשעה 16:30.

"הרכבת פגעה בהולך הרגל וגרמה לו לפגיעת ראש קשה", סיפר שלמה צענוירט, מתנדב זק"א שהיה מהראשונים להגיע לזירת התאונה, בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "היו שם אנשים שהתקבצו וניסו לעזור, אבל המשטרה פינתה אותם די מהר כדי לאפשר לנו מרחב טיפול לפצוע".

מחקירה ראשונית של האירוע עולה כי הולך הרגל חצה את הפסים שלא במקום המיועד לכך. במשטרת ירושלים מנסים מאז החלה הרכבת לפעול, למנוע את תופעת הולכי הרגל והרכבים אשר חוצים את הפסים.

"קטע המסילה שם מסוכן מאד"

איש זק"א מתח ביקורת על הרשויות ואמר: "קטע המסילה שם מסוכן מאוד. הפסים שם לא מגודרים ואין שם רמזור או שום דבר שהיה יכול להתריע. אם היה שם איזשהו מכשול, הוא יכול היה למנוע את זה".

עוז גלזל, פרמדיק מד"א-ירושלים, סיפר: "הגענו לזירת התאונה וראינו גבר בשנות ה-70 לחייו כשהוא מוטל על הקרקע מחוסר הכרה. הרכבת פגעה בו אבל לא דרסה אותו. פינינו אותו לבית החולים במצב לא יציב כשהוא מורדם ומונשם". בבית החולים עדכנו כי הפצוע היגע ליחידת הטראומה וכעת הוא מונשם ומורדם ועוברב בדיקות שונות.

מהנהלת הרכבת הקלה נמסר כי "הקשיש התפרץ למסילה מכיוון אחד הרחובות הסמוכים, הנהג הספיק לצפור ולבלום בלימת חירום. הוא לא חצה במעבר חציה, אלא התפרץ למסילה".

הרכבת הקלה בירושלים הושקה לראשונה באוגוסט 2010, אחרי שנים ארוכות של עבודות תשתית בכל רחבי העיר ששיבשו את מרקם החיים בה. הנסיעות הסדירות בה החלו באפריל השנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת