אמו של אלעד ריבן שנספה באסון הכרמל: "לא זוכרת איך נפרדתי ממנו"

"חווינו את הסיוט של כל הורה. זו שנה שבה עוברים את הגהנום" - כך אמרה הבוקר צביה ריבן, אמו של אלעד, בריאיון לגלי צה"ל. "אני לא זוכרת איך נפרדתי ממנו, אבל בקול שלו הוא נשמע מאושר", סיפרה

צביה ריבן, אמו של הנער אלעד ריבן שנספה באסון הכרמל אמרה הבוקר בריאיון שהעניקה לתכניתה של אילנה דיין "נכון להבוקר" בגלי צה"ל, במלאת שנה לאסון: "חווינו את הסיוט של כל הורה. זו שנה שבה עוברים את הגהנום".

"אלעד פגש בשירות הכבאות אנשים שכבשו את ליבו. הוא למד שם דברים שלא הכיר בבית", אמרה ריבן וסיפרה על מחויבותו של אלעד לצופי האש: "לא היה אכפת לו להפסיד שיעור או שניים, הוא הבטיח שהוא ישלים את זה".

צביה ריבן סיפרה כי אלעד היה מאוד נחוש להגיע לסייע בכיבוי האש ובסיוע לאוטובוס הצוערים. היא סיפרה בעצב על שיחתה האחרונה איתו בטלפון: "אני לא זוכרת איך נפרדתי ממנו, לא זוכרת מה היו המילים האחרונות שאמרתי לו ואני כל הזמן חושבת מה אמרתי לו, אבל אני זוכרת שבקול שלו הוא היה מאושר".

"רץ אל האש כדי להציל חיים - ואיבד את חייו"

ביום האסון אמו של אלעד הביאה אותו עד לכניסה לחפ"ק. בשעה 14:00 עוד הספיק לעדכן את אמו שהוא יוצא לשטח, זאת היתה השיחה אחרונה שלהם. "הוא היה ילד גיבור, אלעד רץ אל האש כדי להציל חיי אדם, ואיבד את חייו", ספדה לו בהלוויתו לפני כמעט שנה

אלעד היה בן יחיד להוריו, התנדב למכבי האש במסגרת פרויקט "מחויבות אישית". בסרטון האחרון שבו צולם הוא נראה יחד עם חבריו בתרגיל כיבוי אש, תרגיל שהפך למציאות קטלנית.