דיסלייק: צעירה מהצפון גלשה בפייסבוק - וגילתה שפוטרה

כנראה שהקידמה מביאה איתה גם מעשים מבזים ומשפילים. צעירה מהצפון טוענת שהמנהלת במשרד בו עבדה החליטה למסור לה את הודעת הפיטורין בפייסבוק - בגלל שלה מצאה את הטלפון הנייד שלה. והעילה לפיטורין? "דיברת ברוסית למרות שביקשנו שלא". עכשיו הצעירה תובעת את מקום עבודתה לשעבר

ל', צעירה מהצפון בשנות ה-20 לחייה, גלשה לאחרונה כמו רובנו בפייסבוק. אבל בין התמונות והסטטוסים החדשים של החברים - ציפתה לה הודעה ממש לא נעימה.

"הבוס לא מעוניין שתגיעי יותר לעבודה", כך כתבה לה מנהלת משרד עורכי הדין בו עבדה כפקידה. "אני מצטערת שככה זה נגמר", הוסיפה אותה מנהלת. "הושפלתי", מספרת ל', "פוטרתי ללא זכויות ועם הרבה זלזול". לאחר מספר ימים, קיבלה ל' ההמומה הודעה לעילת הפיטורין, שהייתה מכעיסה לא פחות. "ביקשנו לא לדבר ברוסית", נאמר בהודעה נוספת מטעם החברה.

את ל' ההסברים הללו לא שיכנעו ולאחרונה היא הגישה תביעה לבית המשפט כנגד חברת ג'אגל. "מרשתי סבלה מהתעללות בשל מוצאה ושפתה. אין לזה הסבר אחר", הוסיף בא-כוחה, עורך הדין יניב כהן.

בתגובה הסבירה חברת ג'אגל כי ההודעה נמסרה בפייסבוק כיוון ש-ל' החליפה את מספר הטלפון הנייד שלה ולא הסכימה למסור את מספרה החדש. ואיך הם מסבירים את פיטוריה? "החלטנו להקדים את קבלת בקשתה להתפטר מכיוון שזלזלה בעבודתה, ולא על רקע גזעני בחברה שבה הבעלים הוא ערבי והעובדים הם מכל הקשת החברתית", לשון התגובה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת