מזל טוב: מושון הקוף חוגג 43

האורנגאוטן הקשיש ביותר בארץ, מושון מהספארי ברמת גן, חוגג 43 שנות מעשי קונדס. לכבוד המאורע החגיגי החליטו בהנהלת הספארי לפנק אותו בצעצועים חדשים ולהזמין מבקרים שיברכו אותו וישמחו יחד עמו ביום המיוחד שלו. החיים של מושון לא היו פשוטים וכללו שיתוק מוחי, נטילת אספירין ושיתוק בגוף

יום הולדת - חגיגה נחמדת: נובמבר 1968 הביא לעולם את זהבה בן, אתי לוי וגם את מושון, קוף האורנגאוטן המבוגר בישראל ואחד הקשישים בעולם. מושון, שחוגג היום את יום הולדתו ה-43, נחשב לקוף שובב שמרבה במעשי קונדס ולעתים אף נחשב ל"ילד הרע" של הספארי ברמת גן, אליו הגיע ב-1971 מעיר הולדתו פרנקפורט שבגרמניה.

לכבוד יום ההולדת החליטו בספארי לשמח את מושון. "קראנו למבקרים רבים והבאנו לו לחצר צעצועים ומשחקים כדי שיוכל לחגוג ועל מנת שיהיה לו כיף", סיפרה לחדשות 2 באינטרנט דוברת הספארי שגית הורוביץ. חייו של מושון לא היו פשוטים. "הוא עבר אירוע מוחי קשה, נוטל באופן קבוע אספירין ופעם אפילו היה משותק בצד אחד של הגוף", הדגישה הורוביץ. בספארי לא תלו תקוות בשיקומו של מושון, והופתעו כשהצליח להכניס להיריון את זוגתו רוחל'ה וכשנולד בנם רחמים בתום שמונה חודשי היריון לא קלים.

מושון ידוע באהבתו למטפלות הבנות בספארי, ומביע כעס אם גבר מעז להיכנס לטפל בו. בפי עובדי הספארי מכונה האורנגאוטן "מושון שיפוצים", זאת בשל נטייתו לתקן ולשפץ דברים, מה שלא תמיד משמח את העובדים. "יש לו ידיים טובות. כל פעם הוא פירק את הזרם החשמלי מסביב למתחם שבו הוא שוהה, ולכן זהו האזור היחיד בספארי שלא מגודר חשמלית", ציינה הורוביץ.

צפו: מושון חוגג 40 לפני 3 שנים

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת