חבריה של לי זיתוני "פשטו" על הנוסעים מצרפת

קרובי הצעירה שנדרסה בתאונת ה"פגע-וברח" בת"א חילקו בנתב"ג לנוחתים בטיסות מפריז עלונים ובהם קריאה להסגיר מצרפת את שני החשודים שנמלטו לארצם כדי להעמידם לדין בישראל. "שני הפושעים הנאלחים הללו עדיין מסתובבים חופשיים", הסביר חברהּ

ימים ספורים אחרי שחידשו במלוא המרץ את מאבקם, שבו קרוביה וחבריה של לי זיתוני, שנהרגה בתאונת "פגע-וברח" בתל אביב לפני כחודשיים, לקרוא להסגרת שני דורסיה שנמלטו לצרפת.

בן זוגה של זיתוני, רועי פלד, יחד עם חברים נוספים של הצעירה הגיעו לבית הנתיבות בנמל התעופה בן-גוריון והמתינו לבואם של נוסעים שהגיעו ארצה בטיסות שנחתו מצרפת. הם חילקו להם עלונים שדימו רישיון נהיגה של שני החשודים במעשה - עם כיתוב "רישיון להרוג" - והסבירו להם את הצורך בהסגרתם.

חלק מהנוסעים הביעו הזדהות עם המאבק, ואחרים לקחו לידיהם את העלונים בנימוס והמשיכו בדרכם. "אנחנו כאן כדי להראות למי שנחת מהטיסה מפריז ששני הפושעים הנאלחים הללו עדיין מסתובבים חופשיים", הסביר פלד.

"לא ניתן להם לחמוק מעונש"

לפני ארבעה ימים פרסם פלד סרטון של לי שתיעד בילוי משותף שלהם בחוף הים והבטיח, בשמו ובשם חבריו: "לא ניתן בשום אופן לאדם שרצח אזרחית ישראלית לברוח מעונש".

פלד, שפעל מאז מותה של לי לאיתור הדורסים והבאתם לישראל, הודיע בדף הפייסבוק הרשמי של המאבק כי הוא מעביר הילוך: "היום, ממש היום, עברו חודשיים, חודשיים מאז שהאהבה הזאת נדרסה והושארה למות על הכביש... היא שוכבת שם והם? הם חופשיים, ממש חופשיים, ללא דין, ללא הגבלות, עם משפחות וכסף".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת