ירין שאטי הובא למנוחות: "הרוצח בינינו"

במשטרה עדיין חוקרים את נסיבות מותו של ירין שאטי ז"ל, שגופתו נמצאה בחולות ראשון לציון. מאות בני אדם השתתפו אחה"צ בהלוויתו של ירין, וחיזקו את בני משפחתו שמתקשים לעכל את האסון. חבריו של ירין טוענים כי "הרוצח נמצא בינינו" ומאשימים את המשטרה

מאות מכרים, חברים ובני משפחה ליוו היום את ירין שאטי ז"ל, ששרידי גופתו נמצאו בחולות ראשל"צ, בדרכו האחרונה. במהלך ההלוויה אמרו כמה מחבריו כי הם מאמינים שרוצחו של ירין אולי נמצא בין האבלים, וכי על המשטרה לבצע את עבודתה ולאתר אותו.

בני משפחתו של ירין ז"ל,עדיין מתקשים לעכל את האסון שפקד אותם. אביו פרץ בבכי בזמן שקרא קדיש, כשמשפחתו אוחזת בו.

חבריו ומכריו של הנער בן 17, סיפרו כי מדובר בילד טוב, שנהג לעזור לכולם. "חבל שהוא נלקח ככה", אמר אחד מחבריו, "כל מה שנותר זה להתפלל בשבילו". מכר נוסף אמר: "אני מקווה שהרוצח יקבל את מה שמגיע לו, ושהמשטרה תעשה סוף סוף את המוטל עליה".

אביו של ירין ז"ל: ילד שאהב את כולם

שעות אחרי ההודעה על איתור שרידי גופתו של הנער ירין שאטי מחולון בחולות ראשון לציון, הפנה אתמול אביו של הצעיר, שהיה בן 17 במותו, אצבע מאשימה לעבר המשטרה. בריאיון לתכנית "שש" עם עודד בן-עמי טען האב כי במשטרה התעלמו מבקשותיו לאתר את בנו באמצעות איכון הטלפון הנייד שלו.

על הפעם האחרונה שראה את בנו סיפר שאטי: "הוא סיפר שהוא נוסע לאילת עם ידידה. לא הייתה לי שום אינדיקציה לכך שהוא נעלם. פניתי למשטרת בת-ים במסגרת 48 השעות אחרי שהוא נעלם, ניגשתי לחוקר ואמרתי לו שהבן שלי לא עונה לטלפון, וביקשתי ממנו שיאתר אותו - כי הוא עדיין צלצל".

שאטי אף האשים כי שיקול כספי הוא שהביא את השוטרים להימנע מאיתור בנו. "בשיא החוצפה שלו הוא אמר שעולה 50 אלף שקל לאתר את הטלפון", סיפר בזעם. על פעולת המשטרה מאז היעלמות בנו ועד לאיתור הגופה אמר האב: "המשטרה תחקרה רק את המשפחה וגם את גיסי שגר באילת. הוא זה שעשה שם את כל עבודת החיפושים בחופים, בנמל, וזימנו אותו גם לחקירה".

גופתו של ירין אותרה בחולות חודש אחרי שנעדר

ירין שאטי עבד כשליח בבית עסק לחלפנות כספים בתל אביב. בין היתר, עלה חשש כי במסגרת עבודתו נתקל גם בגורמים בעלי אופי שלילי. לנוכח החקירה, ביקש אביו להבהיר כי "מי שמכיר את ירין יודע שהוא ילד שאהב את כולם והסתובב עם כולם. אם תגיד לי שהוא חבר של ראש הממשלה אני לא אתפלא".

חקירת הפרשה הועברה לידי אנשי היחידה המרכזית של מחוז תל אביב במשטרה. לפי מצב גופתו, נראה כי שאטי נרצח בירייה בראשו. צו איסור פרסום הוטל על מרבית פרטי הפרשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק