אב לגנבים: אל תתנו לבני למות

מכשיר רפואי יקר שעוקב אחר בריאותו של ליעד אלימלך בן ה-6 הושאר ברכב המשפחתי שנגנב שלשום בלילה. מאז שעבר ליעד השתלת לב לפני 3 שנים וחצי הוא במעקב מתמיד בעזרת המכשיר המיוחד וכעת נשקפת סכנה לחייו. האב דוד מבקש מהגנבים: "קחו את הרכב, תחזירו לי את המכשיר"

חייו של ליעד בסכנה. אילוסטרציה (חדשות 2)

מכוניתו של דוד אלימלך בקריית אתא נגנבה שלשום כשבתוכה מכשיר מיוחד שמאפשר לרופאים לעקוב אחר מצב בריאותו של בנו ליעד בן ה-6, שעבר השתלת לב לפני שלוש שנים וחצי. האב פנה לגנבים: "קחו את הרכב, אבל בבקשה תחזירו לי את המכשיר".

כשהיה ליעד בן שנה וחצי חלה בהתקררות חריפה שפגעה קשה בשריר הלב שלו. הוא עבר ניתוח להשתלת לב בגרמניה לפני שלוש שנים וחצי ומאז נמצא ליעד במעקב יומיומי. אביו דוד רכש עבורו מכשיר נייד לפענוח אק"ג כשמדי ערב מפעיל האב את המכשיר שמנטר את פעילות הלב של ליעד לאורך כל הלילה. הנתונים משודרים ישירות לבית החולים בברלין ואם יש בעיה המכשיר מתריע באמצעות נורה מהבהבת. "זה מכשיר נדיר שעולה 50 אלף יורו, יש כמוהו רק עוד אחד בארץ", מסביר דוד.

רוב הזמן נמצא המכשיר בבית אך במקרה שלשום בערב הניח האב את המכשיר בתוך תיק שחור והשאיר אותו במכונית המשפחתית. כשהתעורר אלימלך בבוקר וירד לחניה לקחת את בנו הגדול לבית הספר גילה כי המכונית נעלמה.

"אני לא צריך את הרכב, הוא לא מעניין אותי", מבהיר האב המודאג. "רק שישימו את המכשיר באיזה פינה, ירימו טלפון למוקד 100 ואני אקח את המכשיר. אלימלך הוסיף קריאה אישית לגנבים: "אני פונה לגנבים, תפעילו את הרגש, תחשבו אילו זה היה הבן שלכם שזקוק למכשיר הזה. גם ככה הילד לא מרגיש כל כך טוב בזמן האחרון".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק