חודש לעסקת שליט: "גלעד מספר על השבי, אבל מעט"

העיתונאים והמוני האזרחים הסקרנים שהקיפו את בית החייל ששב משבי ארוך בעזה כבר עזבו את מצפה הילה, והוא ובני משפחתו שזכו שוב לפרטיות מתרגלים לחיים החדשים. למרות הסקרנות על מה שעבר שם, הם משתדלים שלא להפעיל עליו לחץ לדבר. "גלעד מנסה לחזור לחיים נורמלים", סיפר אביו, שמתרגל לחיים החדשים אחרי השבי של בנו

חודש חלף מאז שחמש שנים וחצי בשבי חמאס באו לקצן - וגלעד שליט שב לביתו ולחיק בני משפחתו. מאז ההתרגשות הרבה, שאפפה את המדינה כולה, ממשיך החטוף לשעבר להתחיל מחדש את חייו ולהשתקם, צעד אחר צעד, הן נפשית והן גופנית. לצד הניסיון שלו לחזור לשגרת חיים שפויה, גם בני משפחתו מתרגלים לחיות שוב כמשפחה אחרי חמש שנים וחצי שבהן נלחמו להשיב אותו אליהם.

בזמן שחלף, זוכים גלעד ובני משפחתו לפרטיות שנעדרה מהם בימים הראשונים אחרי שובו מהשבי, כשהמוני עיתונאים וסקרנים צרו על בית המשפחה ועקבו אחר כל צעד שלו. "גלעד בסדר. הוא מחלים מהפצעים וממשיך בשיקום, בפיזיותרפיה ובכל מה שצריך על מנת לשקם את יד שמאל", סיפר האב, נועם. הפציעה ביד נגרמה עוד ביום שבו נחטף גלעד, ולאחרונה הוא אף עבר ניתוח שבו הוצאו מתוכה רסיסים.

"כרגע הוא עובר טיפול שיקומי של פיזיותרפיה וריפוי בעיסוק. רק לפני יומיים-שלושה הוציאו לו את התפרים, לכן הוא עדיין בהחלמה", סיפר האב.

סקרנים לדעת מה קרה בשבי - אך לא רוצים ללחוץ

פרט למאמצי השיקום, מעביר גלעד שליט את ימיו בעיקר בביתו - ומנסה להתרגל לאותן פעולות יומיומיות שנמנעו ממנו במשך כל השנים שבהן הוחזק בשבי. "שלומו בסדר, באופן כללי", סיפר נועם. "הוא חוזר לחיים נורמליים ובעיקר מתראה עם חברים ומטייל קצת בטבע. זה היה חסר לו מאוד".

את מה שעבר על גלעד בתקופת השבי החלו לאחרונה לחקור אנשי מערכת הביטחון. גם בני המשפחה סקרנים לדעת את קורותיו בכל אותן השנים, אך נמנעים מלהפעיל על הצעיר לחץ - הם יודעים שהיה קשה מנשוא, עד כדי כך שגלעד עדיין לא בשל לחשוף ולספר את הכל. 

"הוא מספר, אומנם מעט, אבל מספר", אמר אביו. "אנחנו לא לוחצים כמובן, מה שהוא רוצה הוא מספר. למדנו ממנו שהוא עבר תקופה ארוכה בשבי וכרגע הוא רוצה לשכוח את זה ולחזור לחיים נורמליים". כעת, אחרי חודש בבית, גלעד שליט עדיין לא חושב על העתיד או חולם חלומות גדולים. הוא עסוק, בעיקר, בלעבור את היום הבא ולא לשקוע במחשבות על מה שאירע בעבר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת