האב מאשים: לא חיפשו את ירין - בגלל כסף

שאול שאטי, ששרידי גופת בנו אותרו בחולות ראשל"צ ולפי ההערכה נרצח בירייה בראשו, מפנה אצבע מאשימה לעבר המשטרה שלטענתו לא עשתה די כדי לחשוף מה עלה בגורלו: "החוקר אמר שעולה 50 אלף שקל לאתר את הטלפון שלו"

שעות אחרי ההודעה על איתור שרידי גופתו של הנער ירין שאטי מחולון בחולות ראשון לציון, הפנה אביו של הצעיר, שהיה בן 17 במותו, אצבע מאשימה לעבר המשטרה. בריאיון לתכנית "שש" עם עודד בן-עמי טען האב כי במשטרה התעלמו מבקשותיו לאתר את בנו באמצעות איכון הטלפון הנייד שלו.

על הפעם האחרונה שראה את בנו סיפר שאטי: "הוא סיפר שהוא נוסע לאילת עם ידידה. לא הייתה לי שום אינדיקציה לכך שהוא נעלם. פניתי למשטרת בת-ים במסגרת 48 השעות אחרי שהוא נעלם, ניגשתי לחוקר ואמרתי לו שהבן שלי לא עונה לטלפון, וביקשתי ממנו שיאתר אותו - כי הוא עדיין צלצל".

שאטי אף האשים כי שיקול כספי הוא שהביא את השוטרים להימנע מאיתור בנו. "בשיא החוצפה שלו הוא אמר שעולה 50 אלף שקל לאתר את הטלפון", סיפר בזעם.

על פעולת המשטרה מאז היעלמות בנו ועד לאיתור הגופה אמר האב: "המשטרה תחקרה רק את המשפחה וגם את גיסי שגר באילת. הוא זה שעשה שם את כל עבודת החיפושים בחופים, בנמל, וזימנו אותו גם לחקירה".

גופתו של ירין אותרה בחולות חודש אחרי שנעדר

ירין שאטי עבד כשליח בבית עסק לחלפנות כספים בתל אביב. בין היתר, עלה חשש כי במסגרת עבודתו נתקל גם בגורמים בעלי אופי שלילי. לנוכח החקירה, ביקש אביו להבהיר כי "מי שמכיר את ירין יודע שהוא ילד שאהב את כולם והסתובב עם כולם. אם תגיד לי שהוא חבר של ראש הממשלה אני לא אתפלא".

חקירת הפרשה הועברה לידי אנשי היחידה המרכזית של מחוז תל אביב במשטרה. לפי מצב גופתו, נראה כי שאטי נרצח בירייה בראשו.

לפני כשלושה חודשים אותרה באותו האזור גופתה של מרינה פיגורוב. לפני כשבועיים נעצר איגור שירוקיך, נשוי ואב לילדים מיפו, בחשד שרצח אותה. עורך דינו התעקש כי החשדות נגד מרשו אינם מבוססים. "נדמה לי שיש כאן תעלומה שהמשטרה לא מצליחה לפתור, והם מפילים את זה על החשוד שראה אותה בפעם האחרונה", אומר עו"ד יעקב שקלאר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק