הנהלת הרכבת חזרה בה: אין שביתה

לאחר שההסתדרות וועד עובדי רכבת ישראל כבר הכריזו על כוונתם להשבית בשבוע הבא את הרכבת – הושגה הסכמה שתמנע את השביתה. יו"ר ההסתדרות עופר עיני וי"ר הרכבת אורי יוגב החליטו כי לפי שעה לא יופרט מערך תחזוקת הקרונות

הרכבת. תשותק לסירוגין (חדשות 2)

שעות ספורות לאחר שההסתדרות הודיעה על כוונה להשבית את שירותי רכבת ישראל בשבוע הבא - יו"ר ההסתדרות ויו"ר הרכבת הגיעו להסכמה והשביתה בוטלה.

יו"ר ההסתדרות עופר עיני וי"ר דירקטוריון הרכבת אורי יוגב שוחחו ביניהם הערב והסכימו כי הנהלת הרכבת לא תפריט לפי שעה את מערך תחזוקת הקרונות. בעקבות ההסכמה הוחלט להקפיא את השביתה ברכבת שתוכננה לשבוע הבא. מדוברות רכבת ישראל נמסר כי המו"מ בין הצדדים ימשיך ויתנהל בין עיני לבין יוגב, שינהלו אותו באופן אישי תוך פיקוח קרוב.

מוקדם יותר הערב: ההסתדרות הודיעה על שביתה

ההסתדרות הודיעה הערב כי החל מחצות הלילה שבין ראשון לשני הקרובים, ישבשו עובדי הרכבת את תנועת רכבות הנוסעים. כמו כן, תשובש גם תנועת קרונות המטען.

לפי ההודעה, תושבת תנועת רכבות הנוסעים אחת ליומיים: כך, למשל, ייסגרו התחנות במשך כל יום שני הקרוב והמסילות יהיו ריקות, אך ביום שלישי שלאחריו תפעל הרכבת כסדרה. למחרת, ביום רביעי, תשותק שוב התנועה על המסילות באותו האופן - וחוזר חלילה, עד להודעה חדשה.

"ההחלטה לקיים את השביתה לסירוגין נועדה להפחית את הפגיעה בנוסעים", נכתב בהודעת ההסתדרות. "השביתה לא תתקיים בימי ראשון וחמישי כדי להפחית את הפגיעה בחיילים ובנוסעים אחרים בסוף השבוע ובתחילתו".

העיצומים שעליהם הכריזו עובדי הרכבת באו לאחר מבוי סתום שאליו נקלע המשא-ומתן בינם לבין ההנהלה ונציגי משרד האוצר - בסוגיית הפרטת עבודות התחזוקה של הקרונות החדשים שיועברו לידי חברת "בומברדייה".

הנהלת הרכבת: "העובדים אינם רואים את טובת הציבור לנגד עיניהם"

הנהלת רכבת ישראל פרסמה תגובה לידיעה על כוונתם של העובדים להשבית את הרכבות: "לצערנו, נציגי העובדים וההסתדרות אינם רואים לנגד עיניהם, לא את טובת העובדים ולא את טובת הציבור". בהנהלת הרכבת דוחים את טענת העובדים בדבר הפרטה מתוכננת ומדגישים כי "הדיבורים על הפרטה הם מסך עשן שנועד לסכל כל ניסיון לשיפור המצב הקיים לטובת החברה ולקוחותיה. אין לבלבל בין שינוי מבני או הוצאה הכרחית של פעילויות, שהיא מחויבת המציאות על מנת שהחברה תוכל לעמוד ביעדיה, לבין מושגים כגון 'הפרטה' שנועדו אך ורק ליצור חשש בלתי מוצדק בקרב העובדים והציבור".

בהנהלת הרכבת אומרים כי עבודות התחזוקה הכרחיות על מנת שהחברה תעמוד ביעדיה לשנים הקרובות ובהן פיתוח מסיבי של תשתיות הרכבת, פתיחת תחנות חדשות, שיפור השירות והכפלת מספר הנוסעים: "הנציגים פועלים בצורה עיוורת ומסכלים כל יוזמה לשינוי ולשיפור המצב הקיים ברכבת ישראל"

עיני: "מכניסים עובדי קבלן בדלת האחורית"

"המגעים נכשלו לאחר שהשבוע הודיעה ההנהלה להסתדרות ולעובדים כי בכוונתם לחתום בתוך שבועיים חוזה עם חברת 'בומברדייה' על תחזוקת הקרונות. בהסתדרות הודיעו להנהלה כי מדובר בהכרזת מלחמה וכי לא יאפשרו את חתימת ההסכם וינקטו צעדים ארגוניים", נמסר בהודעה.

יו"ר ההסתדרות, עופר עיני, העניק גיבוי לצעדים שעליהם הכריזו העובדים ואמר כי "בעוד שההסתדרות מנהלת מאבק לצמצום תופעת עובדי הקבלן בכל המשק, מנסים להכניס לנו עוד עובדי קבלן ברכבת - בדלת האחורית. כל זאת, בתירוצים שונים ומשונים".

יו"ר ועד עובדי הרכבת, גילה אדרעי, אמרה: "ניהלנו משא-ומתן במטרה להגיע להבנה, אבל לא ניתן להפוך את דור העתיד של הרכבת לבעל מעמד נחות שיועסק על ידי קבלנים. עשינו הכל כדי לצמצם את הפגיעה בציבור הנוסעים. אני מקווה שכיום, מבינים בציבור יותר שעניין עובדי הקבלן הוא סוגייה עקרונית".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת