צבי שליט רוצה לשחרר את שחר מזרחי

אחרי שמאבק חייו, המאבק לשחרור נכדו גלעד משבי חמאס, הסתיים, יוצא כעת צבי שליט למאבק הבא - שחרור השוטר שחר מזרחי מהכלא. בשנת 2006 הרג מזרחי גנב רכב ובית המשפט החליט לשלוח אותו ל-30 חודשי מאסר. עיתון "מעריב" מפרסם הבוקר כי שליט, קצין משטרה בדימוס, לא מסכים עם הקביעה ופועל לשחרר את מזרחי

צבי שליט. ארכיון (חדשות 2)

צבי שליט, סבו של החייל גלעד ששב ארצה מהשבי לפני כחודש, שם לעצמו יעד חדש. כתבת "מעריב" עדי חשמונאי מפרסמת הבוקר כי שליט, קצין משטרה בדימוס, שם לו למטרה לעזור בשחרורו של השוטר שחר מזרחי, שנמצא בכלא.

בשנת 2006, ירה מזרחי במחמוד גנאים בן ה-24, בזמן שניסה לגנוב רכב, והרג אותו. המשטרה טענה בזמנו כי הירי בוצע מתוך הגנה עצמית, אולם על סמך עדותו של בן דודו של גנאים, הכריע בית המשפט כי השוטר לא פעל כשורה, ושלח אותו ל-15 חודשי מאסר. ערעורו של מזרחי על העונש נדחה, ועונשו אף הוכפל ל-30 חודשי מאסר.

לדברי מקורביו של שליט, נושא כליאתו של מזרחי "בוער בעצמותיו", וכעת, משחזר נכדו מהשבי, הוא פנוי לעסוק בפעילות למען שחרורו. הניצב בדימוס אליק רון, שהכיר את שליט במהלך המאמצים לשחרור גלעד, מסייע לצבי, שעבר כבר את גיל 80, לבקר את מזרחי בכלא.

שליט בעצמו סירב להגיב, בטענה שכעת הוא מבקש לחזור לאלמוניות. גם משפחתו של מזרחי סירבו להגיב לפרסום, אך הביעו התרגשות רבה מכך שהוא נרתם לעזרתו של שחר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת