אילת: פרגולה קרסה במלון - בן 18 נהרג

הנופש לפני הגיוס של חבורת הצעירים באילת הסתיים בטרגדיה, כשפרגולה שקרסה במלון פגעה בראשו של מתן בן סימון מקריית מלאכי וגרמה למותו. צוות כיבוי אש חילץ אותו והוא פונה במצב אנוש לבית החולים יוספטל - שם נקבע מותו. פרמדיק מד"א: "מחזה מחריד". עד ראייה לאסון: הצעירים התנדנדו על הפרגולה - עד שקרסה על ראשיהם

אסון במהלך הנופש לפני הגיוס: צעיר בן 18 נהרג היום בשעות הצהריים לאחר שפרגולה כבדה נפלה על ראשו בזמן שהתארח במלון "מרידיאן" באילת. ההרוג הוא מתן משה בן סימון, בן 18 מקריית מלאכי, שאמור היה להתגייס לשירות קרבי בגבעתי ביום שני הקרוב. הלוויתו תיערך הערב בשעה 22:00 בבית העלמין ביישובו.

מחקירה ראשונית של האירוע עולה, כי חמשת הצעירים בני ה-18 התארחו יחד במלון, לנופש אחרון יחדיו לפני הגיוס לצה"ל. החברים בילו במרפסת חדרם, אז התמוטטה עליהם הפרגולה העשויה ממתכת ופגעה באחד הצעירים, שנלכד כשראשו מתחת לפרגולה וחולץ על ידי צוות של כיבוי אש. יתר הצעירים לא נפגעו.

עדי ראייה לאסון סיפרו כי הנערים התנדנדו על הפרגולה - עד שזו קרסה על ראשיהם. "עמדתי על הבר מול החדר וראיתי בחורים שנתלים על השמשיה הגדולה שהייתה שם והנחתי שאין לזה חשיבות", שיחזר שלומי מלכה בשיחה עם חדשות 2.

"פתאום שמעתי בום לא שגרתי, הבטתי שוב, חשבתי שנפל שולחן וראיתי שהשמשייה מוטחת על הרצפה ובחור חומק ממנה, ואז כשהתקרבתי ראיתי שיש רגליים של מישהו שוכב תחת השמשייה. לא ידעתי מה לעשות, מה שראיתי היה מזעזע. החברים לחדר מרוב שהיו בחרדה נכנסו פנימה והתחילו לזעוק ולבכות".

צוות של מגן דוד אדום פינה את הצעיר לבית החולים "יוספטל" בעיר  עם פגיעה רב מערכתית ובמצב אנוש, תוך ביצוע מאמצי החייאה - שלא צלחו. כוחות משטרה בפיקוד של סגן מפקד מרחב אילת, סנ"צ איתן גדסי, הגיעו לזירה וחוקרים את האירוע בשיתוף מהנדס בנייה. במשטרה בודקים בין היתר את האפשרות שהצעירים התנדנדו על הפרגולה וגרמו לקריסתה, אולם בשלב זה כל האפשרויות נבדקות, כך נמסר מהמשטרה.

"כוחות ההצלה מצאו פרגולה שמסיבות לא ברורות נפלה על צעיר שנהרג", סיפר סנ"צ גדסי. "אנחנו חוקרים את האירוע בשיתוף עם מהנדסי אילת ונגבו עדויות מעדי ראייה ומהחברים ששהו איתו בחדר". מפקד משטרת אילת הוסיף כי נחקרת האפשרות שהצעירים נתלו על הפרגולה ולכן היא נפלה.

"ראינו בחור בן 18 שוכב על הקרקע עם מסגרת של ברזל של פרגולה על הראש שלו", סיפר לחדשות 2 באינטרנט אלון יוסף, פרמדיק מד"א שהגיע לזירת האירוע. "אחרי שהרמנו אותה נראה מחזה מחריד של ראש שנמחץ. מותו נקבע לאחר מכן במיון".

ממלון מרידיאן נמסר לחדשות 2 באינטרנט בתגובה: "אנו מצרים על המקרה שארע, הנושא נמצא בחקירת משטרה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת