אלי הורביץ, לשעבר מנכ"ל טבע, מת ממחלת הסרטן

מנכ"ל חברת "טבע" לשעבר הלך הלילה לעולמו והוא בן 79. בפברואר 2010 הודיע על פרישתו מתפקיד יו"ר ענקית התרופות הישראלית כדי להיאבק במחלת הסרטן. בשבועות האחרונים הוא אושפז בבית החולים "שיבא" בתל השומר, שם הידרדר מצבו עד שהלילה נקבע מותו. ראש הממשלה נתניהו: "מגדולי התעשיינים שקמו למדינת ישראל"

אלי הורביץ, שכיהן כמנכ"ל ענקית התרופות הישראלית טבע בשנים 1976-2002, הלך לעולמו. הורביץ אושפז בשבוע שעבר בבית החולים "שיבא" בתל השומר במצב קשה מאד, והלילה קבעו הרופאים את מותו.

הורביץ, ממייסדי חברת טבע, השתתף רק לפני כשבועיים כאורח כבוד בכנס Go4Europe לעידוד השקעות בין ישראל ואירופה. במהלך האירוע קיבל הורביץ פרס על מפעל חיים בגין הפיכת טבע לחברת התרופות המובילה בעולם. הפרס הוענק לו על-ידי יוזם הכנס ויו"ר בית ההשקעות קוקרמן ושות', אדוארד קוקרמן.

בשנים 2002-2010 כיהן הורביץ כיו"ר חבר המנהלים של טבע, לאחר שהפך אותה כמנכ"ל לחברה הגדולה בישראל ולחברת התרופות הגנריות המובילה בעולם. בנוסף, כיהן הורביץ כנשיא התאחדות התעשיינים וכיו"ר בנק לאומי.

דקות לאחר פרסום הבשורה על פטירתו, הוציא ראש הממשלה נתניהו הודעת אבל מיוחדת. "אלי הורביץ היה מגדולי התעשיינים שקמו למדינת ישראל. הוא היה אציל נפש, פטריוט בכל רמ"ח איבריו, מסור בכל מאודו לפיתוח הכלכלה והחברה בישראל", הספיד ראש הממשלה. "למדתי ממנו רבות, הערצתי את חוכמתו והישגיו. אהבתי את אישיותו החמה. לא היה שגריר טוב ממנו ליזמות הישראלית ולרוח הישראלית. אתגעגע לאיש הנפלא הזה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת