מוכנים? שבוע חורפי לפנינו

בדיוק היום לפני שנה, הסתובבנו בכפכפים ובחולצות קצרות. אבל השנה עונת הסתיו נראית אחרת לחלוטין - הרבה יותר אפורה. מערכת חורפית צפויה לחדור לאזורינו, כשהיא תהיה מלווה בממטרים כבדים, רוחות עזות ואפילו סיכוי לשלג בחרמון

היכונו: שבוע חורפי לפנינו (חדשות 2)

בדיוק היום לפני שנה, היה היום החם ביותר בנובמבר, שגם היה הכי יבש בהיסטוריה המתועדת. בחלק מהמקומות נשברו שיאי החום לנובמבר. בירושלים היו 30 מעלות, בבאר שבע 35, ובבית דגן 36. כך שגם אם לא ירד עליכם גשם היום, אתם חייבים להודות - הסתיו השנה, מתנהג כמו סתיו אמיתי.

בדיוק היום לפני שנה, היה היום החם ביותר בחודש נובמבר בהיסטוריה המתועדת, עם טמפרטורות של מעל ל-30 מעלות ברוב חלקי הארץ. אבל השנה, מדובר בעונת מעבר שונה לחלוטין.

הבוקר, עוד לפני הזריחה, עברו ענני סערה מעל קו החוץ, שגרמו לרוחות עזות והורידו ממטרים כבדים. בחיפה ירדו רק היום 15 מ"מ של גשם, בעוד שבבית דגן נמדדו 5 מ"מ. הגשם המשיך לרדת גם בשעות אחה"צ, והוא לווה ברעמים, אך זה כלום לעומת מה שצפוי לנו בהמשך הערב.

החל מהשעות הקרובות צפויה התגברות בגשמים, כשחזית קרה תביא לאזור הצפון והמרכז כמות גדולה של משקעים וסופת בקרים עזה. המיני-סופה הזו תחלוף על פנינו, כאשר מחר צפויות לנשוב רוחות עזות בעוצמה של 30-60 קמ"ש, כאשר במהלך היום מזג האוויר יהיה אביך. ביום רביעי צפוי שיא הסערה, כאשר הגשם ישטוף את האובך. התחזית ליום רביעי נכון לעכשיו היא אפורה וקודרת, וכוללת סופות רעמים, ברד, ואפילו נדי מים בחופי הים.

בסוף השבוע הגשמים יימשכו, כששיטפונות ייתכנו בנחלי הדרום. וגם, אולי, בפעם הראשונה, שלג יחל לרדת בחרמון - אך כרגע האתר לא צפוי להיות פתוח למבקרים.

רוצים לקבל עידכונים שוטפים על מזג האוויר? הצטרפו לדף התחזית של חדשות 2 בפייסבוק