נאוה בוקר: "נשקול פנייה לרה"מ אם לא יואשמו המציתים"

משפחות הרוגי אסון הכרמל דורשות להעניש את שני הנערים האחראים, לאחר הפרסום הערב במהדורה המרכזית לפיו מסתמן שלא יוגשו נגדם כתבי אישום - מחוסר ראיות. "44 אנשים נהרגו, זה לא שהם שרפו שדה קוצים ובזה זה הסתיים", אמרה נאוה בוקר, אלמנתו של תנ"צ ליאור בוקר. "צריך לעשות משהו למען ההרתעה"

במשפחות 44 הרוגי אסון הכרמל זועמים על הפרסום הערב בחדשות 2, לפיו מתחזקת ההערכה כי התיק נגד שני הנערים החשודים בגרימת שריפת הענק ייסגר בגלל חוסר ראיות.

"זה מאוד מצער אותי כי לא יילמד הלקח במקרה הזה, אם יוחלט לא להגיש כתב אישום", אמרה הערב נאוה בוקר, אלמנתו של תנ"צ ליאור בוקר ז"ל. "חבל מאוד שגם במקרה כזה בו נלקחים חיים של 44 איש, אין לנו טיפת נחמה בזה שמי שגרם לכך יואשם וילמד את הלקח ואחרים ילמדו מהמקרה שלא לנהוג בצורה דומה".

בוקר הוסיפה, "להעניש אותם בחומרה לא יחזיר לנו את היקרים שלנו, אבל צריך לתת איזשהו עונש, אפילו עבודות שרות. 44 אנשים נהרגו, זה לא שהם שרפו שדה קוצים ובזה זה הסתיים. אני אפילו לא מדברת על כל הדונמים של יערות והעצים שהתכלו. אני חושבת שצריכה להיות פה ענישה, אולי לא בחומרה גדולה משום שהם נערים אבל אין ספק שצריך לעשות משהו למען ההרתעה".

לדבריה, "אני בהחלט אשקול פנייה לראש הממשלה אם אכן תתקבל החלטה כזו".

מי מהם זרק את גחל הנרגילה?

גורם המעורה בפרטי התיק סיפר לחדשות 2 כי גם עכשיו, שנה אחרי האסון, עדיין לא ברור מי מבין הנערים הוא שגרם לשריפה בפועל - ומכאן לא ברור על מי חלה חובת הכיבוי של השריפה וחובת הזהירות.

שני הנערים, מהכפר הדרוזי עוספייה, הלכו לפני שנה ליער הכרמל, ובו עישנו נרגילה. כשסיימו השליכו את הגחל, שבו לביתם, ראו את האש מתלקחת - אך לא עשו דבר. בהמשך הם שבו לזירת האירוע, אבל רק בשביל לצלם את האש. בחקירה לא הצליחו לברר במשטרה מי מהם זרק את הגחל.

מאז, עבר התיק הזה בעניינם של השניים גלגולים רבים. בתחילה, בזמן המעצר, המליצה המשטרה להאשים אותם בגרימת מותם ברשלנות של 44 קורבנות האסון. בהמשך, ההמלצה הייתה להעמידם לדין על גרימת השריפה ברשלנות. כעת, כאמור, הכיוון הוא לסגור את התיק. אז מי אשם בשריפה בכרמל? זאת כנראה נדע מדוח מבקר המדינה בחודש הבא.

מהפרקליטות נמסר הערב בתגובה: "ההחלטה בתיק טרם התקבלה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת