חופה ממבט ראשון: הזוגות שמכירים - וכמעט מיד מתחתנים

עד לרגע שבו שובר החתן המאושר את הכוס ובא בברית הנישואים עם בחירת לבו חולף זמן מה מאז ההיכרות, שבמהלכו הכירו השניים אחד את השני והחליטו להיות יחד עד שהמוות יפריד ביניהם. אבל יש מי שהרגישו ש"זה זה" - ולא הסכימו להתווכח עם הלב: מה גורם לבני זוג להתחתן אחרי היכרות בזק?

מתי בני זוג יודעים ש"זה זה" והגיע העת לבוא בברית הנישואים? לרוב מדובר בשיאו של תהליך, אחרי שמכירים ואולי גרים יחד. סיפור של חודשים ופעמים רבות גם שנים - שרק בסופו מגיעים אל מתחת לחופה. לא כולם, כך מתברר, מצליחים להתגבר על הציפייה - ולפעמים גם שבועות ספורים מספיקים כדי להחליט להיות יחד עד שהמוות יפריד.

את רועי וקארין מטרסו, מפיקים במקצועם, פגשנו בזמן שהתרוצצו חסרי נשימה בחתונה שעל הכנתה עמלו במשך לא פחות מחצי שנה. לעומת זאת, הדרך שלהם לחופה ארכה חודשיים בלבד מהרגע שהכירו. "אמרתי לעצמי שזה צריך לקרות עכשיו כי אני מרגיש שזה זה", הסביר רועי - ופירט: "זה משהו שתופס בתוך הבטן ואמרתי שזה צריך להיות עכשיו". "הוא פחד שאני אברח. בקיצור. בוא נודה", אמרה ארין בחיוך - ובעלה לא היסס להשיב: "כן, האמת שכן".

זוג נוסף שלא מצא לנכון להמתין יתר על המידה הם מתי ומור מוסקוביץ', שהתחתנו חצי שנה אחרי שהכירו. בחודשים הראשונים לקשר ביניהם כלל לא ידעה מור שהדיג הוא רק בגדר תחביב עבור מי שהפך להיות בעלה - שברשותו מפעל מתכות. בגיל 37 הוא הרגיש שבע מהדגים הרבים בים הסוער של הרווקות והתקשה לחכות לרגע שבו יימצא את האחת: "מבחינת ההרגשה שלי, לא היה מה לבדוק", הוא סיכם. "גם ביום של החתונה אמרו לי שאם אני התחתנתי - כנראה שהיא באמת מיוחדת".

"הלוגיקה והשכל לא קובעים - אלא הרגש"

קבלת החלטות לא אחראית או אהבת אמת? פרופ' קלייר רבין, מנהלת מכון לטיפול זוגי, הסבירה כי "אנשים פוחדים שאם אני לא אקח אותו או אותה מהר - בן הזוג יברח ומישהו אחר יתפוס אותו. זו איזשהי החלטה שמבוססת על רגש חזק מאוד שהוא כנראה זה שקובע. לא הלוגיקה והשכל, אלא הרגש".

ענבל ברגמן שבאה בברית הנישואים כעבור שבעה חודשי היכרות בלבד לא מיהרה לקבל את ההסבר. "אנחנו חיים בעולם מאוד ציני שמוכתב בהמון מוסכמות", היא אמרה - אך הודתה: "גם אם אני הייתי שומעת את הסיפור שלי מהצד ולא חווה אותו על בשרי זה כנראה היה נשמע לי הזוי ולא הגיוני".

בחזרה לרועי וקארין: השניים אומנם מאושרים, אך רועי ציין לסיכום: "אני לא אבוא ואגיד עכשיו - בואו תראו אותנו, התחתנו אחרי כמה חודשים וזו התבנית". למרות זאת, הוא הרגיש צורך להעביר מסר שלפיו: "אם יש 'את זה', לא הייתי ממליץ לחכות שבע שנים וגם לא חמש שנים או ארבע שנים. כשיודעים ש'זה זה ' - לכו על זה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת