עשרות אלפים הגיעו לעצרת לציון 16 שנים לרצח רבין

המנחה שייקה לוי הכריז על 112 אלף נוכחים בעצרת לציון 16 שנה לרצח ראש הממשלה רבין, אך לפי ההערכות היו כמה עשרות אלפים. יוסי שריד שהיה שר החינוך אמר: "ההיסטוריה לא חוזרת, היא נשארת וזורה אימה"

16 שנים לרצח, חוזרים לכיכר: בכיכר רבין בתל אביב תיערך הערב העצרת המרכזית לציון 16 שנים להירצחו של ראש הממשלה המנוח יצחק רבין ז"ל. העצרת מתקיימת באיחור של שבוע, מאחר ונדחתה בשל תנאי מזג האוויר בשבת שעברה. את העצרת העברנו בשידור חי כאן בחדשות 2 באינטרנט.

כמה עשרות אלפי בני אדם השתתפו בעצרת. המארגנים טוענים כי הגיעו השנה כ-112 אלף בני אדם. בניגוד לשנים קודמות, העצרת הזו לא אורגנה על ידי מרכז רבין ובני המשפחה לא משתתפים בה. עמותת 4 בנובמבר היא זו שמארגנת את העצרת. השנה לא נואמים בעצרת פוליטיקאים מכהנים, מי שהוזמנה לשאת דברים היא חגית עופרן שלפי כמה ימים ריססו אלמונים כתובות נאצה על ביתה. את האירוע מנחה שייקה לוי ומופיעים בו האמנים אביב גפן מרינה מקסימיליאן בלומין, דני סנדרסון ומירי אלוני ששרה בליל הרצח את שיר לשלום.

יוסי שריד שכיהן כשר החינוך בממשלתו של רבין אמר בנאומו: "ההיסטוריה לא חוזרת - היא מעולם לא עזבה והיא ממשיכה לזרות אימה. האם הרוצח הבא אורב ליד המדרגות? זה לא עשב שוטה ולא גידול פרא, זאת הערוגה".

גם בפייסבוק הוקמו קבוצה מיוחדת לרגל האירוע, הקוראת להשתתף בעצרת "דווקא השנה". אגודות סטודנטים באוניברסיטאות וארגונים נוספים מארגנים הסעות מיוחדות לעצרת המרכזית מכל רחבי הארץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת