רה"מ ספד לחמיו שמואל בן ארצי ז"ל: "אחד מיחידי הסגולה בדורנו"

שמואל בן ארצי ז"ל, אביה של שרה נתניהו, אשת ראש הממשלה, הובא לפני הצהריים למנוחות בירושלים. בן ארצי, סופר ומחנך, נפטר שלשום כשהוא בן 97. בלוויה השתתפו נשיא המדינה, שרי ממשלה, ומכרים. צפו בהספד שנשא ראש הממשלה

ראש הממשלה בנימין נתניהו ומשפחתו, נשיא המדינה, שרי ממשלה ומכרים ליוו היום את חמיו של ראש הממשלה שמואל בן ארצי ז"ל, בדרכו האחרונה. בין הסופדים היו נתניהו, וילדיו יאיר ואבנר. ראש הממשלה התייחס בדבריו לרגעיו האחרונים של בן ארצי, ולמסירות של רעייתו בטיפול באביה. הנה ההספד המלא של ראש הממשלה.

"היום אנו נפרדים מאבי משפחתנו האוהב והאהוב, בעל חוכמת השכל וחוכמת הלב, מאחד מיחידי הסגולה בדורנו, משמואל המופלא. לא פגשתי אדם שהכירו, שלא נשבה באישיותו ולא הוקסם מצניעותו ומרגישותו, מעומק מחשבתו ומטוב ליבו, מפשטות הליכותיו ומסיפור חייו.

שלושת בניו מתניה, חגי ואמציה וילדתו הקטנה שרה - שרה'לה עבורו - שסעדה אותו וטיפלה בו במסירות אין קץ, עד רגעיו האחרונים, כפי שנהגה קודם לכן עם אימה חווה.

הרופאים והאחיות מספרים שלא ראו קיום מצוות כיבוד אב ואם גדולה מזו של שרה: בדיונים אין קץ שקיימה עם הרופאים הנפלאים במאבק להאריך את חייהם של הוריה, בדאגתה היום יומית למזונם וּלְרוְוחתם, בשבועות ובחודשים הארוכים שישבה ליד מיטת חוליים בבית החולים הדסה, עד אותו רגע ששום בן אנוש לא יכול היה לעזור להם יותר.

היא הדביקה את כולנו ברוח זו, כפי שהדבקת אתה, שמואל, את כולנו, ברוחך המיוחדת: את יאיר, שהתעקש בסעודות ליל שבת לשיר יחד איתך בהקפדה את "שלום עליכם מלאכי השרת", ולקרוא את "אשת חיל", לכבודן של סבתא זיכרונה לברכה, ושל אימו, תיבדל לחיים ארוכים.

את אבנר, שינק ממך, שמואל, את אהבת התנ"ך, ונעשה חתן התנ"ך של ישראל, וסגן שני בחידון התנ"ך העולמי, כמיטב מסורת בניך. רק בזכותך, שמואל, רק בזכותך.

אני מבטיח לך, שמואל, שאת הבית החדש שבנית על חורבות השואה כאן בארץ ישראל, את ביתנו הלאומי שבנינו כאן כולנו, אנו נשמור מכל משמר.

סוכת דוד הנופלת שקמה, שוב לא תיפול".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת