מותו של בן ה-11: חשד לרשלנות

המשטרה חוקרת את נסיבות מותו של רותם דוידסון מעכו שמת היום במגרש הכדורגל. "השער מחץ אותו, וירד לו המון דם", סיפר עד ראייה. בהמשך ייחקר גם מנהל הקאנטרי שבו התאמנו הילדים. המאמן סיפר: "הוא היה ילד מוכשר מאוד"

כיצד קורה שילדים מתאמנים במגרש עם שער ברזל כבד שאינו מחוזק היטב לקרקע? במשטרה חוקרים את נסיבות מותו של רותם דוידסון בן ה-11 מעכו, שמת מפגיעת שער כדורגל הערב בקאנטרי המקומי. חוקרי משטרה הגיעו למקום האסון ופתחו בחקירה בחשד לרשלנות.

ריצ'רד זגורי, שהיה מאמנו של רותם ובין הראשונים להעניק לו עזרה, סיפר לחדשות 2 באינטרנט על הרגעים בהם אירעה התאונה הקטלנית: "האימון שלו היה אמור להתחיל בשש וחצי. אני אימנתי את הילדים הקטנים, והוא שיחק במגרש צדדי אחר".

"אז הילדים סיפרו שהוא נתלה על השער ונפל על החזה", משחזר זגורי. "קראו לי, רצתי אליו, וניסיתי להנשים אותו - פתחתי את השיניים ליצור מעבר נשימתי, ניקיתי את הפה. הוא נשם ואז הגיע מגן דוד אדום. בדרך כלל אבא שלו מגיע איתו הפעם כנראה הוא לא היה שם".

לדברי זגורי, המגרש בו נפגע רותם ידוע כמסוכן, ולכן לא איפשר לחניכיו להתאמן בו. "כל הזמן באים לשם ילדים, תמיד אני אומר להם לא לשחק שם". זגורי סיפר כי רותם היה ילד מיוחד. "הוא ילד מקסים, התאמן אצלי כמעט ארבע שנים. הוא היה ילד מוכשר ביותר, מאוד מאוד מוכשר. אנחנו מכירים את המשפחה, זה פשוט מקרה טרגי".

"השער נפל לו על החזה וריסק אותו"

השוטרים גבו עדויות מההורים שהיו במקום. אחד מהם סיפר לחדשות 2 באינטרנט את שאירע. "ליוויתי את הילד שלי לאימון, והיו שם שתי קבוצות. המאמן היה עם הילדים הצעירים יותר והשאר המתינו במגרש הסמוך", אמר אלי זינו. "הם שיחקו קט רגל במגרש האספלט, ותוך כדי בעיטה הוא טיפס על השער שלא היה תפוס, ונפל על הרצפה, ואז השער נפל לו על החזה וריסק אותו".

"הבחנתי מבעד לגדר שהילד בלע את הלשון וקראתי למאמן מיד", הוסיף האב. "המאמן הוציא לו את הלשון והוא התחיל לנשום בכבדות וכל הזמן ירד לו דם". זמן קצר לאחר מכן הגיע אמבולנס של מגן דוד אדום שפינה את הילד לבית החולים רמב"ם במצב קשה עם פגיעת ראש קשה. למרות הניסיונות להציל את חייו, הרופאים נאלצו לקבוע את מותו כעבור מספר שעות.  

מנהל הקאנטרי צפוי להיחקר

"קיבלנו קריאה על ילד שנחבל משער של כדורגל", סיפר לחדשות 2 באינטרנט סמיח אל קאדר, חובש של מגן דוד אדום. "בהגיענו למקום מצאנו אותו שוכב במגרש קט-רגל והבחנו בשער הברזל שנפל עליו, ופגע לו בראש ובחזה".

"כשהגענו למקום הוא כבר היה מחוסר הכרה והתקשה לנשום", הוסיף החובש. "הנשמנו אותו, ומשם הוא פונה במצב קשה עם פגיעת ראש ופגיעת חזה לבית החולים רמב"ם". הרופאים ביצעו בנער פעולות החייאה, אך לבסוף נאלצו לקבוע את מותו.

מבדיקה ראשונית עולה שהילד נתלה על קורת השער, שלא היה יצוק באדמה. כתוצאה מכך, השער נפל ופגע בילד בראש ובחזה. לצד עדויות הילדים וההורים שהיו במקום, השוטרים גבו עדות מהוריו של הילד, ובהמשך צפויים להיחקר מנהל הקאנטרי שבו התקיים החוג ומעורבים נוספים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת