י-ם: ארנונה כפולה ל"דירות הרפאים"

מסקנות ועדת טרכטנברג מגיעה לבירה: עיריית ירושלים הודיעה היום כי תחייב בארנונה כפולה את כל בעלי "דירות הרפאים", שמחזיקים בדירה אשר אין בה דיירים במשך זמן שהוגדר מראש. "המהלך צפוי להשפיע על כ-5,000 דירות ריקות ברחבי העיר", אמרו בעירייה. ברקת: המטרה - לעודד את הצעירים

נטשת - שילמת (חדשות 2)

נטשת - שילמת: בעלי "דירות הרפאים" בירושלים מעתה יצטרכו לשלם יותר, כך החליטה העירייה. בהודעה שפרסמה הערב, נאמר כי המטרה היא לעודד את בעלי הדירות להשכירן לצעירים ולסטודנטים - ובכך גם להגדיל את היצע הדירות בעיר.

"המהלך הינו יישום המלצות ועדת טרכטנברג", נמסר הערב בהודעת העירייה. "על פי נתוני העירייה, המהלך צפוי להשפיע על כ-5,000 דירות ריקות ברחבי העיר". במסגרת היוזמה, כל דירה שתישאר ריקה, בחלוף זמן מה שהוגדר מראש - יחוייבו בעליה לשללם ארנונה כפולה.

בשנתיים האחרונות עוברת עיריית ירושלים והרשות לפיתוח ירושלים על איסוף מידע אודות דירות ריקות ברחבי העיר, שרובן בבעלות תושבי חוץ. "הצעירים הם החמצן של העיר ירושלים, ואנחנו פועלים כל העת למשוך צעירים ומשפחות צעירות לעיר", אמר היום ראש העיר ניר ברקת. "הכנסת אלפי דירות רפאים לשוק, תגדיל באופן דרמטי את היצע הדירות להשכרה לצעירים, וכן תביא להורדת מחירי השכירות בעיר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת