חברו של הנשיא לשעבר: "הוא משוכנע שהשופטים יגידו - משה קצב אתה לא אנס"

יצחק סלוקי, חבר ילדות של משה קצב ממתין בדריכות להחלטת השופטים בערעור הנשיא לשעבר. "משה קצב זאת הטרגדיה של החברה הישראלית", הוא אומר. "זה היום הכי קשה בחיים שלו, כי הוא בטוח שהוא לא עשה את זה". סלוקי מסרב לחשוב על הגרוע מכל: "אני לא רואה את קצב נכנס לכלא"

ממתינים להכרעת בית המשפט העליון: יצחק סלוקי, חבר ילדותו של משה קצב, מדבר איתו מדי יום בטלפון, תומך בו ומגן עליו. הוא מודאג ממה שעלול לקרות אם קצב יישלח למאסר, ומקווה שהעליון יזכה אותו.

"משה קצב זאת הטרגדיה של החברה הישראלית", מספר סלוקי בראיון לחדשות 2 באינטרנט. "אני מכיר את האיש מילדות, הוא לא בנוי לזה, הוא לא עשה את זה,  ומה שמחזיק אותו זה שהוא משוכנע שהשופטים יפתחו את הדיון ויאמרו "משה קצב אתה לא אנס - הייתה טעות בבית המשפט המחוזי".

סלוקי טוען שחלקים בחברה הישראלית מעולם לא קיבלו את קצב. "כשקצב נבחר לנשיאות הוא זקף את קומתם של רבדים רבים בחברה הישראלית. לעומת זאת, חלקים אחרים בחברה הישראלית לא היו מוכנים לקבל אותו מהיום הראשון", מספר סלוקי כשנזכר בתקופות טובות יותר בחייו של הנשיא לשעבר.

"אותם חלקים מאוחר יותר אכלו את הכובע כי הוא עשה את התפקיד בצורה הטובה ביותר, הפך להיות נשיא של העם, אהב את העם, והעם אהב אותו, אבל כשהסיפור הזה צץ, התקשורת למעשה הרגה אותו".

היום הכי קשה בחייו

סלוקי ששוחח היום, כמו בכל יום עם קצב, מספר: "קשה לו מאד. זהו אולי היום הכי קשה שהיה לו בחיים, הוא בטוח שהוא לא אנס, הוא יודע שהוא לא אנס, ואני מאמין לו", מדגיש סלוקי, "היו חלקים בחברה הישראלית שלא נתנו לו יום אחד של חסד, הם עטו עליו, גמרו עליו".

על הסדר הטיעון שקצב דחה והאפשרות שלו להימנע ממאסר אומר סלוקי: "הוא בטוח שהוא לא עשה טעות, כי הוא בטוח שהוא יזוכה".

סלוקי חושש לקצב אם יידחה ערעורו בבית המשפט העליון. "אני לא רואה את משה קצב הולך במו רגליו ונכנס לכלא, ואל תשאל אותי למה אני מתכוון, אני פשוט מתקשה לראות אותו נכנס לכלא".