נער הציל בן 12 מתקיפת כלב פיטבול

כלב משוטט מסוג פיטבול תקף אתמול ילד בן 12 שהיה בדרך לביתו. למזלו הרב, בעודו מנסה להשתחרר ממלתעות הכלב התוקפני, עבר במקום נער בן 18 שנזעק לעזרתו והציל את חייו. השניים פונו במצב קשה לביה"ח נהריה, שם נפגשו היום לראשונה לאחר המקרה. "אני חב לך את חיי", אמר הילד לנער שהציל אותו

המפגש נגמר בנס. אילוסטרציה (AP)

לא ברור אם זה הגורל או כוח עליון אחר, אבל איברהים בן ה-18 היה אתמול בדיוק במקום הנכון ובזמן הנכון, והציל את הילד בן ה-12 שהיה בדרכו הביתה מתקיפת כלב הפיטבול האכזרי.

האירוע התרחש אתמול בכפר בענה בצפון. מוחמד תיתי בן ה-12 עבר ליד החורשה בדרכו היתה כשהבחין בכלב הפיטבול ששוטט במקום והתקרב אליו. "אני זוכר שהוא רחרח מסביבי ואז החל לתקוף אותי", סיפר הילד שמאושפז בבית החולים בנהריה עם פציעות קשות בכל חלקי גופו. "בתחילה לא הבנתי מה קורה ואז ניסיתי להשתחרר ממלתעותיו ללא הצלחה".

למזלו של מוחמד, איברהים בן ה-18 עבר במקום והחליט להציל אותו ממלתעות הפיטבול. "אני וחבריי נסענו ברכבנו, ופתאום ראיתי כלב גדול מתנפל על הילד. ידעתי מיד שאני חייב לעזור או שהילד ימות", סיפר איברהים. "מיד עצרנו את הרכב וניסיתי להבריח את הכלב". במהלך ניסיונותיו להציל את מוחמד, נפגע גם איברהים בידיו וברגליו, ופונה למיון בית החולים כאשר מצבו מוגדר קשה.

"אני לא יודעת מה היה קורה אם איברהים לא היה עוזר לבני ומגרש את הכלב", אמרה היום סימה, אימו של מוחמד. "הכלב יכול היה להרוג אותו. אני חושבת שאיברהים גיבור ואני מודה לו על עזרתו".

היום נפגשו לראשונה מוחמד ואיברהים בחדרו של מוחמד במחלקת כירורגיית ילדים בבית החולים נהריה. "אני חב את חיי לאיברהים", אמר מוחמד. "אני מודה לו שבא לעזור לי ואני מקווה שיבריא מהר".

מנהל מחלקת אורתופדיה בבית החולים פרופסור גרשון וולפין סיפר כי "לילד נגרם נזק רב בעצם האמה וברקמות השריר והעור. הוא נכנס לניתוח שם ייצבנו את מצבו אך הוא יזדקק לטיפול אנטיביוטי ולטיפולים נוספים בעתיד. הצעיר אושפז גם הוא במצב קשה עם פגיעה בברכיו כאשר שיני הכלב עברו דרך מפרק הברך וגרמו לדימום ניכר וסכנת זיהום. הוא יעבור ניתוח לשיקום הברך והיד והזדקק לטיפולים נוספים בהמשך".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת