חקירת השריפה ברכב: הילה בת ה-3 מתה בגלל משחק באש

חקירת מותה של הילה צאלח בת ה-3 שמתה בשריפה הרכב המשפחתי במושב בית עריף, מגלה כי הדליקה נגרמה לאחר ש-3 הילדים שיחקו ברכב עם מצית להדלקת סיגריות. ילד אחד הצליח להיחלץ, השני חולץ והילה מצאה את מותה

מה גרם למותה של הפעוטה הילה צאלח בת ה-3 ממושב בית עריף אמש? חוקרי שריפות של כיבוי אש ממרחב איילון שללו את האפשרות שמדובר בכשל טכני שמקורו בקצר חשמלי כגורם לשריפה. בעקבות הממצאים החדשים חקירת המשטרה תבדוק את האפשרות שמשחק באש הוא שהצית את האש ברכב, וגרם לשריפה שבה נספתה הפעוטה.

"חוקרי השריפות של מרחב איילון שללו באופן חד משמעי את האפשרות שהגורם לשריפה הוא מכני או חשמלי ברכב", גיא מנשרוב משירותי כבאות והצלה במרחב איילון. "השתמשנו במהנדסי חשמל שבחנו את מקור הניצוץ שהוביל לשריפה, והצלחנו לשלול לחלוטין את הסברה הזו".

במשטרה ממשיכים בחקירת האירוע. החוקרים מעריכים ששלושת הילדים למשפחת צאלח ישבו במכונית ושיחקו שם, ובשלב מסוים שלפו מצית להדלקת סיגריות והחלו לשחק איתה. כתוצאה מכך הרכב נדלק. ילד אחד הצליח להיחלץ לבדו, השני חולץ והילה הפעוטה מצאה את מותה בשריפה.

משפחת צאלח ממושב בית עריף עדיין מנסה לעכל את גודל הטרגדיה שפקדה אותם אתמול. הילה בת השלוש, נשרפה אמש למוות לאחר שמסיבה שאינה ברורה פרצה אש ברכב המשפחתי בו ישבה. אמש הובאה הילדה למנוחות בבית העלמין במושב. שכן של המשפחה אשר תם, שחילץ את גופת הילדה מהרכב, סיפר היום בכאב כי המצב של הוריה קשה מאוד ומוסיף: "כל הילדים במושב בטראומה".

השכן: נגלה לעינינו המראה המזוויע

תם, שיחזר הבוקר בתכנית "נכון להבוקר" בגלי צה"ל עם ניב רסקין, את הרגעים בו ראה את המכונית המשפחתית עולה באש. "ראיתי רכב עולה באש וכולם מחפשים את הילדה, כולם חשבו שהיא איפשהו בצד בסביבה של המשק", הוא מספר.

"התחלנו לכבות את הרכב. הוא עמד צמוד מאוד לקרוון ופחדנו שיידלק, ואז הגיע הגיע טרקטור. צעקתי לאמא, והיא התחילה לרוץ לרכב. אז רצתי מקדימה וראיתי את הילדה יושבת מקדימה", מסביר תם ומוסיף: "ואז נגלה לעינינו המראה המזוויע. כשהוצאנו אותה היא כבר הייתה ללא רוח חיים. הפינוי הגיע 3-4 דקות אחרי שהוצאנו את הילדה".

"האח של הילדה יצא מהרכב לפני שהגעתי", אמר תם וציין כי המשטרה והמשפחה עדיין לא יודעים מה גרם לטרגדיה. "יש הרבה סברות, אני לא יכול להגיד משהו מדויק. האמא ירדה עם הילדים הכניה צהריים והילדים יצאו החוצה לשחק. הנושא עדיין בטיפול המשטרה, המשטרה חוקרת. יש הרבה סברות אבל אין כרגע משהו שאפשר לשים עליו את היד ולהגיד מה זה".

תם מוסיף : "יצא לי לראות את ההורים גם הבוקר, המצב קשה, מאוד מאוד קשה לעכל. אין אדם שלא מכיר את הילדה, כל הילדים במושב בטראומה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת