הסיבה: משחק באש או תקלה חשמלית

המשטרה ממשיכה לחקור את הנסיבות שהובילו למותה של הילה צאלח ז"ל בת ה-3, במושב בית עריף. כעת נבדקים שני כיווני חקירה בניסיון לגלות מדוע פרצה אש ברכב - האחד הוא משחק בגפרורים והשני תקלה חשמלית. השכן שחילץ את גופת הילדה: "כל הילדים במושב בטראומה"

משפחת צאלח ממושב בית עריף עדיין מנסה לעכל את גודל הטרגדיה שפקדה אותם אתמול. הילה בת השלוש, נשרפה אמש למוות לאחר שמסיבה שאינה ברורה פרצה אש ברכב המשפחתי בו ישבה. חקירת המשטרה בודקת אם ילדים ששיחקו בגפרורים ליד המכונית גרמו לדליקה או שתקלה חשמלית ברכב היא שהציתה את הלהבות.

אמש הובאה הילדה למנוחות בבית העלמין במושב. שכנם של המשחה אשר תם שחילץ את גופת הילדה מהרכב מספר היום בכאב כי המצב של הוריה קשה מאוד ומוסיף: "כל הילדים במושב בטראומה".

תם, שיחזר הבוקר בתכנית "נכון להבוקר" בגלי צה"ל עם ניב רסקין, את הרגעים בו ראה את המכונית המשפחתית עולה באש. "ראיתי רכב עולה באש וכולם מחפשים את הילדה, כולם חשבו שהיא איפשהו בצד בסביבה של המשק", הוא מספר.

השכן: נגלה לעינינו המראה המזוויע

"התחלנו לכבות את הרכב. הוא עמד צמוד מאוד לקרוון ופחדנו שיידלק, ואז הגיע הגיע טרקטור. צעקתי לאמא, והיא התחילה לרוץ לרכב. אז רצתי מקדימה וראיתי את הילדה יושבת מקדימה", מסביר תם ומוסיף: "ואז נגלה לעינינו המראה המזוויע. כשהוצאנו אותה היא כבר הייתה ללא רוח חיים. הפינוי הגיע 3-4 דקות אחרי שהוצאנו את הילדה".

"האח של הילדה יצא מהרכב לפני שהגעתי", אמר תם וציין כי המשטרה והמשפחה עדיין לא יודעים מה גרם לטרגדיה. "יש הרבה סברות, אני לא יכול להגיד משהו מדויק. האמא ירדה עם הילדים הכניה צהריים והילדים יצאו החוצה לשחק. הנושא עדיין בטיפול המשטרה, המשטרה חוקרת. יש הרבה סברות אבל אין כרגע משהו שאפשר לשים עליו את היד ולהגיד מה זה".

תם מוסיף : "יצא לי לראות את ההורים גם הבוקר, המצב קשה, מאוד מאוד קשה לעכל. אין אדם שלא מכיר את הילדה, כל הילדים במושב בטראומה".

המשטרה פועלת כעת בניסיון לגלות את הנסיבות שהובילו לטרגדיה, והיא מתמקדת כעת בשני כיוונים: האחד הוא שילדים ששיחקו בגפרורים ליד המכונית גרמו לדליקה והשני הוא שתקלה חשמלית ברכב - היא שהציתה את הלהבות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת