הותר לפרסום שם הפעוטה שנספתה ברכב: הילה צאלח

בת השנתיים נספתה אתמול בשריפה שכילתה רכב חונה במושב בית עריף, ילד אחר שהיה ברכב ניצל. האזינו לדיווח הראשון ברשת הקשר של שירותי הכיבוי על הטרגדיה: "נעלמה להם שם ילדה בת שנתיים, הם לא יודעים איפה היא, הילדים בוכים"

המשטרה התירה אמש לפרסם את שמה של הפעוטה שנספתה מוקדם יותר בדליקה שפרצה ברכב חונה במושב בית עריף הסמוך ללוד: הילה צלאח, בת שנתיים וחצי בלבד.

ברכב ה"מאזדה מיניוואן" שהה גם ילד נוסף, שחולץ על ידי שכן שעבר במקום על טרקטור ללא פגע, אך את הילדה הוא חילץ כשכבר לא היה ניתן להצילה. לכבאים לא נותר אלא לסיים את פעולות הכיבוי של הרכב הבוער. המשטרה חוקרת את נסיבות האירוע. 

לידי חדשות 2 באינטרנט הגיעה הקלטת הקשר בין שירותי הכיבוי לבין המשטרה, בה נודע לראשונה על האסון. "יש שריפה ברכב במושב בית עריף", מתריעה מוקדנית המשטרה בפני מוקדנית הכיבוי. "נעלמה להם שם ילדה בת שנתיים, הם לא יודעים איפה היא. זה רכב שבוער ליד קרוואן ויש שם ילדה קטנה שנעלמה להם. הילדים שם בוכים וטוענים שהילדה נעלמה להם והם לא מוצאים אותה".

"רכבם של המשפחה עלה באש בחניית הבית", סיפר אתמול סנ"צ דורון תורג'מן, מפקד משטרת לוד. "כתוצאה מהדליקה נשרפה למוות ילדה בת שלוש. ניסיונות הכיבוי שבוצעו על ידי בני משפחה ושכנים כשלו". לדבריו, בשלב זה עדיין לא ניתן לקבוע מה הייתה סיבת האירוע הטרגי בשל נסיבותיו והעובדה שהמשפחה שרויה בהלם.

נהג טרקטור זיהה בחצר הבית את הרכב עולה באש. הוא הרחיק אותו מבלוני הגז שעמדו בסמוך, אז יצאה האם מהבית וזעקה "איפה הבת שלי?". בעקבות האירוע התרכזו תושבים רבים ביישוב באזור האסון, גוננו על המשפחה מפני התקשורת וסקרנים. שני כיווני חקירת האירוע כעת מתמקדים באפשרות שהילדים שיחקו משחק קטלני בתוך הרכב, או בתקלה טכנית שגרמה לאסון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת