הצעיר שנדקר בי-ם: "הדוקר לא ישנה את שגרת חיי"

סטודנט מהכפר בית איכסא הודה בביצוע פיגוע הדקירה בירושלים לפני שבועיים, כך הותר היום לפרסום. הנדקר, הנער יהודה נעמד, מתאושש ואמור לחזור לביתו בימים הקרובים. כשנודע לו כי החשוד בדקירתו נעצר, אמר היום בבית החולים: "זה עשה לי את היום"

יהודה נעמד, הצעיר בן ה-17 משכונת רמות בירושלים עדיין מאושפז בבית החולים "הדסה עין כרם" ומצבו משתפר מאוד. אמש בא אליו אחד החוקרים ובישר לו - החשוד בדקירתו לפני כשבועיים - נתפס. "זה עשה לי את היום", הוא אומר היום בשיחה עם חדשות 2. "ידעתי מהרגע הראשון שהוא ייתפס".

החשוד בדקירה הוא עבד אל-רחמן זאיד, בן 20, סטודנט מאוניברסיטת אבו דיס המתגורר מבית איכסא. מלכתחילה התמקדו החוקרים בכפר הזה, הסמוך לרמות, שכן לשם נראה הדוקר נמלט ובדרך נמצאו גם כמה ממצאים שהובילו אליו.

"אהיה יותר עירני"

ביום חמישי הצעיר הפלסטיני נעצר, הבוקר הוא שחזר וסיפר כיצד החליט ביום שבת לפני שבועיים על דעת עצמו לדקור יהודי. הוא הגיע לרמות, ראה את יהודה וחברו יושבים על גדר אבנים, שלף את הסכין שהביא עמו - ותקף את נעמד. "הרגשתי מכה על הגב", משחזר היום נעמד. "הסתובבתי וראיתי אותו. לא הבנתי בדיוק מה קורה, קיבלתי גם מכה בבטן. באינסטינקט נתתי לו מכה בפנים והצלחתי לברוח. אחרי זה הבנתי שבעצם נדקרתי ומה היה".

נעמד אושפז במצב קשה עם פגיעות בכבד ובכליה. המצוד על בית איכסא התהדק ובסוף השבוע נשא פרי. בעוד כמה ימים נעמד ישתחרר מבית החולים וישוב לביתו. היום הוא מבטיח ששום דבר בשגרת חייו לא ישתנה. "אני אהיה יותר עירני, אבל אני לא אצא פחות", הוא אומר היום בבית החולים. "הוא לא הצליח להרוס לי את שגרת החיים ולא ישנה אותי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת