הלילה האחרון של יוסי דהן ז"ל

בילוי של חבורה צעירה, שלפי הסימנים היה מעורב בו גם לא מעט אלכוהול, הסתיים אתמול לפנות בוקר באסון - מותו של יוסי דהן, חייל בן 21. למוות הזה קדם רצף של אירועים ובהם קטטה אלימה, ושתי תאונות דרכים, בזו אחר זו. את הסוף הטרגי, אפשר היה אולי למנוע

כך הסתיים הערב של חמישה צעירים שיצאו לבלות: קטטה אלימה, שתי תאונות דרכים, ארבעה פצועים - והרוג אחד. הערב התחיל במועדון "פארק" ברחובות, אליו הגיעו יוסי דהן בן ה-21 וארבעת חבריו. הבילוי של החמישה, לפי המשטרה, כלל גם הרבה אלכוהול.

שלשום בסביבות 3:30 לפנות בוקר, יצאה החבורה מהמועדון, ואז כנראה התפתחה קטטה ביניהם לבין בליינים אחרים. שלושה מהחברים נפצעו, דהן וחבר נוסף פינו אותם בכוחות עצמם לבית החולים קפלן ברחובות. לא ברור מה גרם לקטטה ועם מי רבו החברים. שלושת החברים נפצעו באורח קל, קיבלו טיפול רפואי ושוחררו לבתיהם.

דהן וחברו המשיכו בדרכם ונסעו על כביש 40, לכיוון דרום. קצת אחרי בסיס תל נוף, מסיבה לא ברורה, איבדו שליטה על כלי הנהיגה. הרכב התהפך שלוש פעמים ונזרק אל מחוץ לכביש. באורח פלא השניים שרדו את התאונה, יצאו מהרכב והתחילו לצעוד בניגוד לכיוון התנועה. דהן, כנראה תחת השפעת אלכוהול, צועד במרכז הכביש, בעוד חברו צועד בשוליים. לפתע, רכב שהגיע מכיוון צפון פגע בדהן בעוצמה, והוא נהרג במקום.

כוחות מד"א שהוזעקו לזירה בעקבות הדיווחים על רכב שהתהפך, גילו במקום תאונה קשה הרבה יותר. הנהג הפוגע שלא עזב את הזירה נלקח לחקירה. לשוטרים הוא סיפר: "נסעתי, נדמה לי, במהירות של קרוב ל-100 קמ"ש. הכביש היה ריק וחשוך. קפץ לי בן אדם לנתיב שלי, הרגשתי שפגעתי בו. הרכב הסתובב כמה סיבובים, ואז נעצר. הייתי כולי בהלם, לא יכולתי לעשות כלום".

אביו של יוסי סיפר היום לחדשות 2 שחשש לתת לבנו את הרכב לבילוי, אבל יוסי התעקש. דהן הובא היום למנוחות בבית העלמין באשדוד. המשטרה ממשיכה לחקור את אירועי הלילה, ואת המוות שניתן היה למנוע אם השוטרים היו מוזעקים לפני הקטטה, או מיד אחרי התאונה הראשונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת