השביתה הסתיימה - המשק שב לעבוד בהדרגה

בתום 4 שעות הסתיימה בשעה 10:00 השביתה במשק והעובדים שבים לעבודה בהדרגה. הרכבת פרסמה לו"ז חדש לנסיעות ובנתב"ג נרשמים עומסים בהמראות. גם הסטודנטים שבו ללמוד, המסחר בבורסה ייפתח ב-11:00

השביתה הכללית במשק שהחלה הבוקר בשעה 6:00, הסתיימה בתום ארבע שעות בשעה 10:00. זאת, בעקבות הכרעת בית הדין הארצי לעבודה. שופטי בית הדין הודיעו כי הם מגבילים את השביתה לארבע שעות, בסופן יחזרו העובדים לעבודה מלאה כשבמקביל יימשך המשא ומתן סביב תנאי העסקת עובדי הקבלן עד ליום חמישי, אז ישובו הצדדים לבית הדין. מההסתדרות נמסר כי הם מקבלים את החלטת בית הדין, ומקווים שמשרד האוצר ישנה את עמדתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים על השביתה? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

במהלך הלילה, לאחר דיון מרתוני של חמש שעות בשלוש עתירות שהוגשו נגד השביתה, התכנסו שופטי בית הדין לעבודה בירושלים להכריע האם להוציא צווי מניעה לעובדי ההסתדרות. לבסוף מסרו את החלטתם אחרי השעה 6:00 בבוקר.

אמש הבהיר יו"ר ההסתדרות עופר עיני: "אני הולך עם הסיפור הזה עד הסוף. אני רוצה להביא בשורה וישועה לאותם העובדים". בתום הדיון הוסיף עיני: "אין כמעט סיכוי שנגיע להסכמה ללא שביתה, אם על עובדי הקבלן לא נוכל להשבית, על מה כן?". לדברי עיני, "האוצר לא שינה את עמדתו. הוא נותן פתרונות סרק שלא פותרים את הבעיה".

הגופים ששבתו חוזרים לעבוד - בהדרגה

בנתב"ג נרשמים עומסים בעקבות עיכוב של בהמראות מישראל. רשות שדות התעופה השביתה במשך שעתיים את הפעילות בנמל התעופה. הוא נסגר לטיסות יוצאות, וטיסות נכנסות הורשו לנחות אך משך ההמתנה לכבודת הנוסעים היה ארוך מהרגיל. הנוסעים בכל חברות התעופה מתבקשים להתעדכן באמצעות חברות התעופה ובאמצעות אתר רשות שדות התעופה לגבי עיכובים.

תנועת הרכבות ברחבי הארץ מחודשת באופן הדרגתי החל מהשעה 10:00. הרכבת הראשונה מעכו תצא בשעה 10:14, מחיפה וקרית מוצקין ב-10:35, ממודיעין ב-11:03, בבנימינה 11:17, מהוד השרון ב-11:03, מראשון לציון ב-10:49, מתל אביב ההגנה ב-10:22, מתחנת הראשונים ב-10:18, באשקלון ב-11:06, בבאר שבע ב-11:32, מתחנת תל אביב סבידור מרכז (ארלוזרוב) ב-10:54, מתחנת ירושלים ב-11:40 ומבית שמש ב-11:23.

התחבורה ציבורית גם היא חוזרת לפעילות בהדרגה. הנהגים הסדירים באגד ודן ששבתו חוזרים לפעילות סדירה. חברות האוטובוסים הפרטיות - קווים, מטרופולין, נתיב אקספרס, אפיקים, ויאוליה, קונקס וסופרבוס, ממשיכות לפעול כרגיל.

בהכנת הידיעה השתתפו קרן מרציאנו, אורן אהרוני, דנה סומברג ויוסי זילברמן