האדמו"ר ממשקוליץ': לא לתקוף באירן

בעוד הדיון בנוגע לאשפרות של תקיפה ישראלית באירן נמשך, טוען היום האדמו"ר ממשקוליץ' הרב שלום ברגר, כי הוא אינה מאמין בפתרון צבאי. "הרשע האירני, אשר מאיים על השמדת עם ישראל יעלם תוך זמן קצר, לפני שיספיק לבצע את זממו", אמר הרב בדרשתו

על רקע הדיווחים המתגברים בימים האחרונים על אפשרות של תקיפה ישראלית באירן, נשמעים גם קולות המתנגדים לפעילות צבאית מכיוונים מפתיעים.

האדמו"ר ממשקוליץ' הרב שלום ברגר, ציין בשיעורו האחרון כי אין צורך לבצע תקיפה באירן. "לדעתי אין לבצע שום פעולה צבאית נגד אירן", ציין הרב והוסיף, "הרשע האירני, אשר מאיים על השמדת עם ישראל יעלם תוך זמן קצר, לפני שיספיק לבצע את זממו".

האדמו"ר מתבסס בדבריו דווקא על תקדים פורים הקרב, ומשווה בין הרשע הפרסי ההיסטורי - המן, לבין אחמדינג'אד "הרשע הפרסי" התורן. על פי הרב, המן הרשע גרם לאיחוד העם עקב התעמרותו בישראל, וכך רואה זאת גם כיום האדמו"ר.

"הקדוש ברוך הוא מביא על ישראל מלך קשה. הקדוש ברוך הוא מביא בעיות כדי לאחד את עם ישראל", פוסק בנחרצות הרב. "המן הרשע לא עשה כלום, הוא רצה, אבל לא עשה כלום", הרגיע האדמו"ר ומשליך גם על הנשיא האירני החפץ בהשמדת ישראל.

"יש להפסיק עם הפלגנות, לאהוב את עם ישראל, לחשוב על הזולת", הדגיש הרב. עוד הבהיר בשיעורו שזאת הדרך של עם ישראל להתמודד עם האיום האירני, היום כמו אז, בימי המן הרשע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק