אחרי 5.5 שנים: הרסיסים הוצאו מידו של גלעד שליט

הפצע בכף ידו של החייל, שבלט עוד בתמונותיו הראשונות עם שחרורו מהשבי, יכול סוף כל סוף להגליד. בבית החולים "רמב"ם" בחיפה חילצו בהצלחה את שברי המתכת שנותרו בגופו של גלעד עוד ממתקפת המחבלים שבה נחטף. כך זה נראה אחרי הניתוח

גלעד שליט עבר הרבה בחמש השנים וחצי שהעביר בשבי חמאס, אבל היום הוא סוף כל סוף נפטר מהפצעים שהותירה בגופו מתקפת המחבלים שבמהלכה נחטף. בבית החולים "רמב"ם" שבחיפה הסתיים בהצלחה הניתוח בכף ידו של גלעד, שממנה הוצאו כדוריות מתכת ורסיסים שונים שנותרו מ-2006 ועד היום בתוך גופו.

כבר בתמונותיו הראשונות של גלעד שליט עם שובו מהשבי, בריאיון הכפוי שנאלץ להעניק לטלוויזיה המצרית לפני יותר משבועיים, נראתה כף ידו השמאלית כשהיא כמעט משותקת. בימים שלאחר מכן עבר החייל שורה של בדיקות רפואיות שבמהלכן התברר כי מספר רסיסי מתכת עודם נותרו בגופו.

הבוקר הגיע גלעד עם בני משפחתו לבית החולים "רמב"ם" בחיפה, שם נותח בהצלחה על ידי פרופ' שלום שטהל, מנהל היחידה לכירורגיית כף-יד. הניתוח בוצע בהרדמה מקומית, ובסיומו הוצאו 7 רסיסי מתכת מהאמה ומהמרפק של גלעד.

עם הגעתם לבית החולים, התקבלו גלעד ובני משפחתו בקריאות עידוד רבות מעוברי אורח וגם מחלק מן המאושפזים, ששמחו לראותו אותו מצטרף אליהם. בתום הניתוח, הושאר שליט להתאוששות בבית החולים לפחות עד מחר.

לבקשת משפחת שליט, מערכת חדשות 2 לא סיקרה את הגעתו של גלעד לבית החולים.

מאיר דגן החזיר את עסקת שליט לכותרות

התבטאות יוצאת דופן בנושא גלעד שליט הגיעה השבוע מפיו של ראש המוסד לשעבר, מאיר דגן, שהיה אחד המתנגדים הבולטים לביצוע העסקה. "לגבי החגיגה, אני לא בטוח שהתלהבתי מהעובדה שראש הממשלה עומד ומקבל את גלעד שליט", אמר דגן. "זה נראה לי קצת בעיה. המחיר של העסקה הזאת יקר מדי, אבל אני שמח לראות את גלעד שליט בבית".

"מציגים אותו (את גלעד) כגיבור, אבל זה נראה לי קצת בעייתי", טען עוד ראש המוסד לשעבר. "הוא עבר סבל, וצריך להחזיר אותו הביתה, אין לי ויכוח על כך. אבל 'גיבור'? האירוע הזה לא נראה לי גבורה בהתגלמותה. הטנק הוא כלי רכב שנועד להילחם, ואם היינו נלחמים לא היה נחטף לנו חייל. מצד שני, אני לא מכיר חייל שלא עשה טעות, כולל עבדכם הנאמן. על הטעויות שלי אני מבקר בבית הקברות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק