הנשיא פרס הניח זר באנדרטה לזכר רבין: "אנחנו ממשיכים לדמוע"

במלאת 16 שנים לרצח ראש הממשלה המנוח יצחק רבין, התכנסו היום בני משפחתו, חבריו ומוקירי זכרו לאזכרה בהר הרצל ובהמשך גם באנדרטה במקום בו התרחש הרצח. "בשבילנו זה כאילו קרה אתמול בבוקר", אמר הנשיא. "ההיסטוריה תכבד את זכרך ואנו נדמע כאן על שקרה. יהי זכרך ברוך"

16 שנה בדיוק לאחר הירצחו של ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל, התכנסו היום בני משפחתו, חברים ומוקירי זכרו של רבין, והניחו זרים על קברו של רה"מ המנוח בהר הרצל ועל האנדרטה שהוקמה במקום בו השיגו אותו כדורי הרוצח.

"היום, ה-4 בנובמבר לפני 16 שנים בדיוק, נשפך דמו של יצחק רבין, אחד מגדולי העם היהודי", אמר הנשיא פרס בטקס הקצר שנערך באנדרטה בכיכר רבין סמוך לעיריית ת"א.

פרס, יחד עם ילדיו, נכדיו וניניו של רבין ז"ל ועם ראש עיריית ת"א רון חולדאי, הניח זר על האנדרטה ואמר: "בשבילנו זה כאילו קרה אתמול בבוקר, ולעד ירשם לדיראון עולם הירצחו של ראש ממשלה בישראל. הרוצח השפל הפר את עשרת הדיברות ולעולם לא נשכח זאת".

"אנו זקוקים לדמותו המפעמת של יצחק, שייזכר לעד כמצביא שהביא לעמו את הניצחון הגדול ביותר שידענו וכמדינאי שסלל את הדרך לשלום", דברי הנשיא. "ההיסטוריה תכבד את זכרך ואנו נדמע כאן על שקרה. יהי זכרך ברוך".

אחותו של רבין: "המערכת לא רוצה להזכיר אותו"

מוקדם יותר הבוקר התכנסו בני משפחת רבין לאזכרה בחלקת הקבר של רה"מ המנוח בהר הרצל. אחותו של רבין, רחל יעקב, אמרה כי ""זוכרים אותו הרבה יותר ממה שיש כאלה שרוצים שיזכרו. אני מרגישה את זה בכל מקום. אנשים מתרגשים, מזהים אותי ומספרים לי סיפורים שלא הכרתי".

"המערכת לא מעוניינת להזכיר אותו, זה בא מלמטה", הוסיפה אחותו של רבין. "המערכת הפוליטית העכשווית מעוניינת לטשטש את דמותו ולא לדבר על הרצח. זה היה רצח של ראש ממשלה, זה דבר שמדינת ישראל לא יכולה לשכוח. רצח על רקע פוליטי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק