גלעד שליט עבר ניתוח להוצאת רסיסים מידו

בני משפחת שליט ליוו הבוקר את בנם לניתוח בבית החולים רמב"ם בחיפה, במהלכו הוצאו מזרועו 7 רסיסים - זכר לפציעתו באירוע שבו נחטף לפני חמש וחצי שנים. הניתוח, שהסתיים בהצלחה, בוצע בהרדמה מקומית ובסיומו הושאר גלעד לאשפוז של יממה לצורך השגחה. יתר המאושפזים קיבלו אותו בקריאות עידוד

גלעד שליט. הניתוח הסתיים בהצלחה

חמש שנים וחצי לאחר שנפצע באירוע בו נחטף לרצועת עזה, עבר היום גלעד שליט ניתוח בכף ידו לאיחוי אותה פציעה ולהוצאת הרסיסים מגופו.

כבר ביום שובו של גלעד שליט לישראל, לפני יותר משבועיים, ברור היה כי הוא "סוחב פציעה". במהלך ראיון שנאלץ להעניק לטלוויזיה המצרית, נראתה כף ידו השמאלית כמעט משותקת. בימים שלאחר מכן עבר גלעד שורה של בדיקות רפואיות, במהלכן התברר כי מספר רסיסי מתכת נמצאים עדיין בתוך גופו - תוצאה של המתקפה ההיא, במאי 2006.

הבוקר הגיע גלעד עם בני משפחתו לבית החולים "רמב"ם" בחיפה, שם נותח בהצלחה על ידי פרופ' שלום שטהל, מנהל היחידה לכירורגיית כף-יד. הניתוח בוצע בהרדמה מקומית, ובסיומו הוצאו 7 רסיסי מתכת מהאמה ומהמרפק של גלעד.

עם הגעתם לבית החולים, התקבלו גלעד ובני משפחתו בקריאות עידוד רבות מעוברי אורח וגם מחלק מן המאושפזים, ששמחו לראותו אותו מצטרף אליהם. בתום הניתוח, הושאר שליט להתאוששות בבית החולים לפחות עד מחר.

לבקשת משפחת שליט, מערכת חדשות 2 לא סיקרה את הגעתו של גלעד לבית החולים.

מאיר דגן החזיר את עסקת שליט לכותרות

התבטאות יוצאת דופן בנושא גלעד שליט הגיעה השבוע מפיו של ראש המוסד לשעבר, מאיר דגן, שהיה אחד המתנגדים הבולטים לביצוע העסקה. "לגבי החגיגה, אני לא בטוח שהתלהבתי מהעובדה שראש הממשלה עומד ומקבל את גלעד שליט", אמר דגן. "זה נראה לי קצת בעיה. המחיר של העסקה הזאת יקר מדי, אבל אני שמח לראות את גלעד שליט בבית".

"מציגים אותו (את גלעד) כגיבור, אבל זה נראה לי קצת בעייתי", טען עוד ראש המוסד לשעבר. "הוא עבר סבל, וצריך להחזיר אותו הביתה, אין לי ויכוח על כך. אבל 'גיבור'? האירוע הזה לא נראה לי גבורה בהתגלמותה. הטנק הוא כלי רכב שנועד להילחם, ואם היינו נלחמים לא היה נחטף לנו חייל. מצד שני, אני לא מכיר חייל שלא עשה טעות, כולל עבדכם הנאמן. על הטעויות שלי אני מבקר בבית הקברות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק