אביה של ענבל עמרם אחרי הזכייה בתביעה: "שום סכום כסף לא יחזיר אותה"

שמחה מהולה בעצב הורגשה בקרב בני משפחה של הצעירה שנרצחה לפני כחמש שנים והייתה ככל הנראה יכולה להינצל אלמלא רשלנותם של שוטרים שהתמהמהו בחיפושים אחריה. האב הביע תקווה "שהניצחון המשפטי יימנע מצב שבו מישהו אחר ייפגע"

חנניה עמרם, אביה של ענבל (חדשות 2)

בני משפחתה של ענבל עמרם ז"ל, שנרצחה בדקירות לפני כחמש שנים על ידי גנב מכוניות בעת שניסה לשדוד ממנה את רכבה, קיבלו ברגשות מעורבים את זכייתם בסכום של כשלושה מיליון שקלים בתביעת הנזיקין שהגישו נגד המשטרה.

בלעדי: השיחה מליל הרצח בין אמה של ענבל למוקד המשטרה

הפיצויים שנפסקו לבני המשפחה בגין רשלנותם של השוטרים שהתעלמו מתחינות הוריה של ענבל לסייע להם לאתרה, כשלפי ההערכה הייתה פעולה מוקדמת עשויה להציל את חייה, לא הצליחו לספק להם נחמה רבה. כעת, אחרי מאבק משפטי ארוך, הם מקווים סוף כל סוף לנוח.

"אני מרוצה שכולנו מאחורי זה. הכל היה מתיש מאוד", סיפר חנניה עמרם, אביה של ענבל, לחדשות 2 באינטרנט. "לא חיפשנו נקמה, מכיוון ששום סכום לא יוכל לפצות אותי וכסף בטח לא יוכל להחזיר את ענבל. אני מקווה שהניצחון המשפטי שלנו יימנע מצב שבו מישהו אחר ייפגע, כמו ענבל, בנפש - או גם ברכוש".

"העובדה שלא מיצו הדין עם השוטרים - מעיקה"

האב, שבליל הרצח הפציר בשוטרים לפתוח בחיפושים אחר בתו ונענה במסכת השפלות בשעה שבתו דיממה למוות, הביע תקווה כי ההכרעה בבית המשפט "תביא לכך שתלונה על נעדר או על נעדרת תקבל את הטיפול, ההקשבה ואת כובד הראש הראויים לכך מקרה כזה".

למרות הכל, מתקשה האב להשלים עם הטיפול הבלתי מספק - לטענתו - בשוטרים שהיו אחראיים לרשלנות שהביאה למותה של ענבל. "העובדה שאיתם עדיין לא מיצו את הדין מעיקה עליי", הוא הסביר. "האנשים האלה היו צריכים לשמש דוגמה אישית ולהגיד שהם נכשלו - ולכן עוזבים. מה שקרה בפועל זה שחלקם אפילו בתפקידיהם".

אביה של ענבל הביע גם תקווה כי השלכות המאבק המשפטי שניהל עם בני משפחתו יביאו להגברת תחושת הביטחון של אזרחי ישראל. "מה שנקבע הוא במילים אחרות שהמשטרה היא לא בעלת הבית של המדינה ושל החוק", הוא הסביר. "אנחנו משלמים מסים כדי שיהיו להם אמצעים להגן עלינו".

עם זאת, הביע חנניה סקפטיות באשר לסיכוי שההרתעה שייצור התיק תביא לכך שבתו תהיה הקורבן האחרון לרשלנות מצד רשויות החוק: "אני יודע שיהיו עוד מקרים ועוד שגיאות, אבל השאיפה שלי שהכמות שלהם תהיה מעטה ואפסית. בני אדם יכולים לטעות, אבל לא ליפול באותו מקרה פעם אחר פעם. אני מקווה שהלקח הנכון יופק".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת