רצח ענבל עמרם: השיחה שהחלה את הרשלנות

אחרי שלא הצליחה להשיג את בתה, פנתה אמה של הצעירה מפתח תקווה אל המשטרה וביקשה לסייע לה לאתר אותה. "לא מודיעים על זה דרך הטלפון", נזפה בה שוטרת - בזמן שענבל דיממה למוות

ענבל עמרם הייתה חיילת כשנרצחה לפני כחמש שנים בדקירות על ידי גנב רכב. למרות תחינות קרוביה, התמהמה המשטרה בחיפושים אחריה והיא דיממה למוות.

הערב באה הפרשה לקצה, עם סיכומו של הסדר גישור בין פרקליטיה של המשפחה לבין המשטרה. בין הצדדים נקבע בגין רשלנות המשטרה, תפוצה משפחת עמרם בסכום של כשלושה מיליוני שקלים.

לראשונה מאז הרצח, נחשפה הקלטת השיחה בין אמה של ענבל, חבצלת עמרם, לבין נציגת המשטרה - שלא נאותה להיענות לבקשותיה.

"לא מודיעים על זה דרך הטלפון"

"הבת שלי לא עונה לי לטלפון", אמרה האם המודאגת למוקדנית. "היא יצאה לאסוף את אחותה ולא הגיעה". במוקד המשטרה השיבו לה: "הבנתי, קודם כל: גם אם היה קורה משהו - לא מודיעים על זה דרך הטלפון. לפני כמה זמן היא יצאה?".

האם ענתה כי מדובר בפרק זמן של חצי שעה, וכן שענבל, שהייתה בת 20, אמורה הייתה לצאת למקום המרוחק כעשר דקות מבית המשפחה.

למרות שבאותם רגעים דיממה ענבל למוות, לא הצליח ההסבר להרשים את מוקדנית המשטרה. "אולי היא התעכבה בדרך", היא אמרה לאם. "למה היא לא עונה לטלפון? מה הטלפון שלה?", שאלה השוטרת - ונענתה על ידי האם: "היא לא עונה לי לטלפון". האחרונה אף הדגישה כי המכשיר היה זמין.

חבצלת עמרם לא הסתפקה בשיחת הטלפון שהובאה כאן. היא מיהרה לשלוח את בעלה אל תחנת המשטרה, שם נאלץ להתמודד עם יחס מעליב ולא רציני לתלונה שלו.

פרקליטהּ של המשפחה, עו"ד עידו אורלנסקי, הביע תקווה - אחרי סיכום תשלום הפיצויים - כי "המשטרה תדע להפיק מהמקרה הזה לקחים ולשפר את התנהגותה, את היחס לאזרח - שצריך להקשיב לו, ובמקרים הנכונים לטפל כמו שצריך בתלונות שמוגשות אליה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת