טרגדיה בירושלים: תינוק בן 3 טבע באמבטיה - מצבו אנוש

תינוק בן 3 מירושלים הושאר ככל הנראה ללא השגחה באמבטיה וטבע. צוות מד"א פינה אותו במצב אנוש לבית החולים "שערי צדק" בעיר. חובש שהגיע לזירה: " אימו של הפעוט נראתה בפאניקה מוחלטת". כעת מאושפז הפעוט בטיפול נמרץ ילדים כשהוא מורדם ומונשם

תינוק טבע באמבטיה. צילום ארכיון (חדשות 2)

רגע אחד של חוסר תשומת לב גרם לאסון. תינוק בן 3 מירושלים הושאר ככל הנראה למספר דקות ללא השגחה באמבטיה - וטבע. צוותים של מד"א ביצעו בתינוק החייאה ופינו אותו לבית החולים "שערי צדק" בבירה. מצבו של התינוק מוגדר נכון לשעה זו - אנוש.

האירוע התרחש סמוך ל-19:00 בבניין מגורים ברחוב שח"ל בשכונת גבעת מרדכי בירושלים. על פי עדויות ראשונות, התינוק שהה בביתו יחד עם אימו וסבתו. ההערכה היא שהוא הושאר לבדו מספר דקות באמבטיה, וככל הנראה מעד וטבע. להערכת הפרמדיקים שטיפלו בפעוט, הוא שהה מתחת למים וללא נשימה במשך דקות ספורות - אך קריטיות.

אריאל, חובש איחוד הצלה, סיפר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט כי "כשהגענו לזירה מצאנו בסלון את הפעוט ללא דופק וללא נשימה. התחלנו לבצע פעולות החייאה וניסינו להחזיר לו את הדופק".

"אימו של הפעוט נראתה בפאניקה מוחלטת", הוסיף הפרמדיק, וציין כי במהלך ניסיונות ההחייאה הגיע גם סבו של הפעוט לבית.

הרופאים בחדר הטראומה בבית החולים "שערי צדק" ביצעו בפעוט פעולות החייאה והצליחו להשיב לו את הדופק. כעת מאושפז התינוק כשהוא מורדם ומונשם במחלקת טיפול נמרץ ילדים. מצבו עדיין אנוש ונשקפת סכנה לחייו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת