צפו: החברים של לי זיתוני ז"ל נגד השר הצרפתי

את נאומו של השר הצרפתי ז'אן לאונטי בחיפה קטעו הערב חבריה של לי זיתוני ז"ל, שנהרגה בתאונת פגע וברח ודורסיה נמלטו לארץ מוצאם צרפת. "צדק בשביל לי", קראו - והניפו ידיים צבועות באדום המסמל דם. בן זוגה של לי, רועי פלד: "רצינו לעורר את דעת הקהל בצרפת"

לא לקבלת הפנים הזו ציפה ז'אן לאונטי, השר הצרפתי לענייני אירופה, בביקורו בישראל. בזמן נאומו של השר במהלך כנס ישראל-צרפת, שנערך הערב באולם הקונגרסים בחיפה, קמו רועי פלד, בן זוגה של זיתוני ז"ל שנכח באולם יחד עם שניים מחבריו כשידיהם צבועות באדום, ומחו על כך שדורסיה של זיתוני עדיין חופשיים בצרפת ולא הוסגרו לישראל.

במהלך הנאום הניפו פלד וחבריו שלטים עליהם נכתב באנגלית וצרפתית: "צדק בשביל לי", וצעקו "הסגירו את הרוצחים" וגם "לי זיתוני לא תישכח לעולם". רועי עצמו זעק: "תסתכל לי בעיניים, המדינה שלך מסתירה רוצח!"מספר פעילים נוספים את ידיהם, שנצבעו בצבע אדום המסמל דם, וקראו לשר ז'אן לאונטי להסגיר את שני הדורסים. מחוץ לאולם הפגינו כמה עשרות פעילים נוספים.

בן זוגה של זיתוני ז"ל, רועי פלד, אמר כי "הפעולה היום באה במטרה לעורר את דעת הקהל בצרפת. הציבור בצרפת חייב לדעת שמדינתם מעניקה מקלט לאנשים שדרסו למוות אזרחית ישראלית ונמלטו מישראל. אנו נמשיך בפעולות המחאה וזאת במטרה להביא את שני הדורסים למשפט צדק בישראל".

התקרית אירעה במסגרת כנס ישראל צרפת ערים תאומות, שמתקיים בחיפה ביוזמת שלמה בוחבוט, יו"ר מרכז השלטון המקומי בישראל.

שופט צרפתי יחקור את מותה של לי

לי זיתוני ז"ל
מוקדם יותר השבוע פורסם כי שלטונות צרפת הודיעו על מינויו של שופט חוקר לנסיבות תאונת ה"פגע-וברח" בתל אביב, שגבתה את חייה של זיתוני ז"ל.

בהודעה מטעם שגרירות צרפת בישראל שניתנה ביום שני בערב נמסר כי "פריז מחויבת באופן מלא להוציא את הצדק לאור בכל הקשור לתאונה הטרגדית שבה נהרגה לי זיתוני. בין ממשלות צרפת וישראל מתנהלים מגעים בנושא כבר מהיום הראשון אחרי האירוע, והם נותרו קרובים כפי שהיו".

השופט שמונה יוסמך להעמיד לדין את שני הדורסים, כמו גם לגזור עליהם עונש המקביל לזה שהיה מתקבל אם היו מועמדים לדין בישראל. "רשויות המשפט בצרפת מחויבות לקיים את חקירת הפרשה במהירות וביעילות, תוך שיתוף פעולה מלא עם מקבילותיהן בישראל", נכתב בהודעה.

עוד הובטח בשם השגרירות הצרפתית בישראל כי פריז "תמשיך במאמצים הנחושים לייעל את שיתוף הפעולה בין רשויות החוק בשתי המדינות, ותעמוד בקשר רציף עם בני משפחתה של זיתוני".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת