צפו: כשפרס פגש את ג'ורג' קוסטנזה

השחקן ג'ייסון אלכסנדר, המוכר יותר בדמותו המיתולוגית מהסדרה סיינפלד, התארח היום במשכן נשיא המדינה. "הרשה לי לקרוא לך ג'ורג'", אמר לו הנשיא פרס, והוסיף "בסדרה אתה וג'רי מקיימים מציאות של שתי מדינות לשני עמים - לשניכם תפיסת עולם ומחשבות יצירתיות". אלכסנדר השיב: "דרך ההומור אני תורם את חלקי"

מה הקשר בין הסדרה האמריקנית "סיינפלד" לסכסוך במזרח התיכון? אם תשאלו את הנשיא שמעון פרס, יש דימיון רב. השחקן ג'ייסון אלכסנדר, מי שמוכר יותר בשם ג'ורג' קוסטנזה, הגיע היום לביקור במשכן הנשיא בירושלים יחד עם חברי ארגון "קול אחד" שבראשו הוא עומד.

חברי המשלחת הגיעו לביקור בארץ כדי לקדם את רעיון שתי המדינות לשני העמים, וזכו לקבלת פנים חמה בבית הנשיא. פרס בירך את חברי הארגון על פעילותם החשובה, והדגיש בפתח דבריו כי לישראל אין אלטרנטיבה, זולת השלום. "נגזר עלינו לחיות כאן שני העמים - פלסטינים וישראלים, זה לצד זה ואם נזנח את אופציית השלום אנו נוריש לילדנו אלטרנטיבה אחת - מלחמה, אלימות ושפיכות דמים", אמר הנשיא.

נשיא המדינה פנה בחיוך לשחקן ג'ייסון אלכסנדר ואמר לו, אנא הרשה לי לקרוא לך ג'ורג', והוסיף "בסדרה סיינפלד, אתה וג'רי סיינפלד מקיימים הלכה למעשה מציאות חברתית של שתי מדינות לשני עמים - לשניכם תפיסת עולם ומחשבות יצירתיות".

פרס: "אבו מאזן רוצה בשלום"

כשנשאל מה העצה שלו לפיתרון הסכסוך הישראלי-פלסטיני, ענה השחקן כי הוא וג'רי סיינפלד הם אכן שני עולמות נפרדים וזה מאוד קשה לקיים מערכת יחסים שכזו, אך הוסיף "עצתי לכם היא לא לוותר, למרות האכזבות להמשיך במאמץ הקשה של קידום השלום שהוא כה חשוב וגם אני, דרך הקומדיה וההומור מנסה לתרום את חלקי למאמץ ההסברה ולקידום רעיון שתי המדינות לשני העמים".

בניגוד להתבטאות החריפה של שר החוץ אביגדור ליברמן אתמול, פרס הדגיש כי "יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן וראש הממשלה פיאד הם מנהיגים רציניים הרוצים בשלום ופועלים למניעת אלימות וקיצוניות באזורנו. יש להמשיך לקיים מולם מו"מ לשלום, כדי להגיע להסכם שלום מלא שיסיים את הסכסוך ארוך השנים".

הנשיא פרס ציין כי "הדרך לשלום קשה, מלאת מכשולים והתמודדות, בעיקר עם טעויות העבר, אבל אסור להרים ידיים ולהתייאש ויש ליזום מהלכים חיוביים שיכינו את התשתית לשלום הן בין הממשלות, אך לא פחות חשוב מכך, בין אנשים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת