פרס אמר לשליט: "עם שלם גאה בך על כושר עמידתך בתנאי השבי"

לראשונה מאז חזר מהשבי בעזה, נפגש היום נשיא המדינה עם גלעד שליט ובני משפחתו בביתם במצפה הילה. הנשיא חיבק ונישק את גלעד, ואמר לו: "אין לך מושג עד כמה אני נרגש לפגוש אותך". גלעד הודה לפרס ואמר: "תודה על כל התמיכה והסיוע למשפחתי"

קודם ראש הממשלה, הרמטכ"ל ושר הביטחון - ועכשיו הנשיא: נשיא המדינה שמעון פרס נפגש הבוקר עם גלעד שליט, לראשונה מאז שב משבי חמאס. כאן בחדשות 2 באינטרנט העברנו בזמן הפגישה שידור חי ממצפה הילה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הנשיא פרס חיבק ונישק את גלעד ואת בני המשפחה, והחמיא לגלעד על החוזק המנטלי שלו. במהלך הפגישה, שנערכה בסלון הבית, גלעד כמעט ולא דיבר, ובמקומו דיברו בעיקר נועם ואביבה שליט שהודו לנשיא על שטרח להגיע עד ליישוב מגוריהם בצפון. בפמליית הנשיא אומרים כי הפגישה הייתה מרגשת אך השיחה הייתה קלילה ומלווה בהרבה חיוכים.

פרס לגלעד: "כל החיים לפניך"

"אין לך מושג עד כמה אני נרגש לפגוש אותך כאן בביתך חי, בריא ושלם", אמר הנשיא. "העם כולו עקב אחרייך בדאגה, חשבנו מה עובר עלייך, לבד, בחושך, כיצד אתה מצליח להתמודד עם הניתוק והבדידות, עם חוסר הודאות. מאיפה הכוחות הנהדרים הללו שלך. כאיש, כבן אדם עברת מבחן של שבי קשה שלא הרבה אנשים היו מסוגלים לעבור".

הנשיא הוסיף, "תדע גלעד שהעם כולו, מהגיל הרך ועד ותיקיו, התגייס להחזרתך. הייתה זו התגייסות ממעמקים של אהבה ומסירות וחזרתך הביתה היא אירוע אישי ולאומי בלתי רגיל. יכולנו כולנו כשירדת מהמסוק לנשום לרווחה. אני יודע שהתקופה שעברת בשבי תבעה ממך כוחות נפש אדירים ובאתי להביע בפנייך את גאוותי ואת גאוותו של עם שלם על כושר עמידתך בתנאי שבי כה קשים".[

"גלעד חזק ואמץ, כל החיים לפנייך, אתה יכול לעשות ולהשיג היום ובעתיד כל דבר שתרצה", אמר הנשיא לשליט ולאחר מכן פנה להוריו: "אני רוצה לומר לכם אביבה ונועם עד כמה כיבדתי את המאבק שניהלתם. לא נעלמו מעיני הקשיים עמם התמודדתם, אני שמח שהייתם עקשנים, לא הרפיתם לרגע ואיתכם צוות אדיר של מתנדבים. הייתה זו התעוררות ספונטנית של עם המבקש להחזיר את בנו הביתה".

גלעד עצמו אמר לפרס: "תודה על כל התמיכה והסיוע שהענקת למשפחתי" ואילו אביו הודה לו "על כל מה שעשית כל השנים הללו, אנו יודעים היטב שהיית מעורב מאחורי הקלעים והיינו זקוקים לכל התמיכה שהיינו יכולים לקבל". אביבה אמרה, "רציתי להודות לך על כך שהגעת אלינו לביתנו ועל המילים החמות לגלעד. אני רוצה להודות שוב לראש הממשלה שקיבל החלטה אמיצה להחזיר את גלעד לחיים והוכיח שערבות הדדית היא לא רק מילים חלולות אלא ערך ונראה לי שכל עם ישראל מודה על כך".

נועם שליט: "גלעד רוצה עכשיו לשחק כדורסל"

לאחר הפגישה אמר נועם שליט כי "הנשיא הגיע אלינו הביתה להביע את הערכתו ואת ההתפעלות שלו מגלעד על המבחן הקשה שעבר, אם אפשר לקרוא לזה בהצלחה, או בכבוד. הוא הביע גם את הערכתו למשפחה. הבענו את תודתנו והערכתנו לממשלה ולראש הממשלה שהכריע בעד העסקה ולכל עם ישראל שהתגייס בהמוניו ותמך בעסקה למרות המחיר".

"גלעד היה כל כך הרבה זמן ימים שעות שנים במצב של בדידות, של אי ודאות מוחלט", הוסיף אביו. "גלעד מרגיש בסדר, אנחנו רוצים לחזור לשגרה, גלעד רוצה לחזור לשגרה. הוא יעבור בדיקות באופן שוטף, הוא במעקב רפואי. אני מקווה שלא נזדקק לאבטחת המשטרה ונחזור לחיים רגילים וזה גם מה שאנחנו מבקשים מכם".

לדבריו, גלעד הודה לנשיא פרס אך הוא "אינו מדבר הרבה". "הוא הרגיש וחש את הערכתו לזה שהנשיא הגיע עד אלינו. הוא יכל להזמין אותנו לירושלים, אבל רצה לכבד את גלעד והגיע למצפה הילה. גלעד בהחלט ידע על התמיכה הציבורית הרחבה במשך שנות המאבק, שנות הכליאה שלו, הוא הודה ומודה לכל עם ישראל שהתגייס בהמוניו למען גלעד. גלעד רוצה עכשיו לשחק כדורסל, פינג פונג, לראות טלוויזיה, להשלים פערים".

בהכנת הידיעה השתתפה כתבתנו שושי חתוקה