גלעד שרון: "אבי מגיב לדבריי"

כמעט שש שנים חלפו מאז לקה ראש הממשלה אריאל שרון בשבץ ואושפז בבית החולים. בנו גלעד מספר בריאיון לעיתון ה"ניו יורק טיימס" כי אביו מגיב לבקשותיו ומזיז את אצבעותיו. בין היתר מספר הבן כי הוא זה שהציע לאביו את רעיון ההתנתקות משום שאין זה אפשרי להמשיך להגן על ההתנחלויות

כמעט שש שנים עברו מאז לקה ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון בשבץ אשר הותיר אותו במצב תרדמת. גלעד שרון, בנו, מספר בריאיון לעיתון "ניו יורק טיימס" כי "כשאבא ער הוא מביט בי, ומזיז את אצבעותיו כשאני מבקש ממנו. אני בטוח שהוא שומע אותי". בנוסף הוסיף שרון כי למרות שאביו מקבל מזון ישירות לוורידיו , מצבו טוב והוא עלה במשקל.

בריאיון הטלפוני שנערך לקראת יציאת ספר הביוגרפיה שכתב שרון הבן על אביו, במשך ארבע שנים וחצי , תחת הכותרת "שרון: חייו של מנהיג", הסכים לספר גלעד על מצבו הרפואי של האב, מידע שעד כה נשמר בקרב המשפחה.

"הוא שוכב במיטתו, נראה כמו אדון האחוזה, ישן בשלווה. גדול, חזק, בטוח בעצמו. לחייו בגוון אדום בריא. כאשר הוא מתעורר הוא מתבונן במבט חודר. הוא לא איבד במשקלו, ואפילו העלה כמה קילוגרמים", נכתב בספר.

גלעד סיפר כי לא חל שיפור לאחרונה במצבו הרפואי של שרון וכי הוא מעוניין שאביו השוהה בבית החולים תל השומר יחזור לביתו לצמיתות. "הבעיה היא הביורוקרטיה הישראלית", אמר. "אני חושב שמוטב שהוא יחזור הביתה". גלעד הוסיף כי הוא ואחיו עומרי מבקרים את אביהם מדי יום. "לא החמצנו אפילו יום אחד".

בספרו, טוען גלעד שרון כי הרופאים והאחיות לחצו על המשפחה לתת לשרון למות לאחר השבץ שחטף ב-2006 מכיוון שטענו שעל פי סריקת ה-CT "המשחק נגמר". אבל במשפחה לא היו מוכנים לשמוע על כך והתעקשו על ניתוח ועל כל דרך כדי להחזיק את אביהם בחיים. עוד מתאר גלעד את שיחותיו עם הצוות הרופאי שטיפל בשרון ."סיפרתי להם על חלום שהיה לי לפני שנים רבות ובו הייתי עם אבי בבית החולים". מספר גלעד. "אבי שכב במיטה, מוקף ברופאים שעמד לצאת משום שאיבדו תקווה. אבי לא אמר דבר, אבל הוא נתן בי מבט, עם עיניו הירוקות אפורות, ואז ידעתי שאני לעולם לא אוותר. אני פשוט לא אעזוב אותו. לא הייתי סולח לעצמי אם היינו נחלצים להצלתו".

גלעד שרון: "נתניהו הוא חתרן ופחדן"

"אני נתתי לאבי את הרעיון להתנתק" (חדשות 2)
בספר החדש מפתיע גלעד לגלת כי הוא זה שנתן לאביו את הרעיון להתנתקות, בכך שאמר שבלתי אפשרי להגן על המתנחלים באזור במידה מספקת וכי מרבית הישראלים לא רוצים לשלם את המחיר. עוד מספר בנו של שרון על יחסי אביו עם ראש הממשלה הנוכחי בנימין נתניהו. גלעד, שהיה מקורב ביותר לאביו, מבקר בביוגרפיה חדשה את התנהגותו של נתניהו. בקדנציה הקודמת של נתניהו כראש ממשלה הוא הבטיח למנות את שרון לשר אוצר, אך חזר בו: "הוא זימן את אבי למשרדו, ובעומדו בכניסה למשרד בסופה של אחת הפגישות הקצרות בתולדות לשכת ראש הממשלה, אמר אבי לנתניהו 'שקרן היית, ושקרן תישאר'". מתאר גלעד. 

בנוסף מספר גלעד כי נתניהו בתפקידו כשר האוצר, היסס לגבי ההתנתקות והציע משאל עם. שרון סרב ונתניהו יצא מהאולם וחזר. "זהו ביטוי לאופיו של נתניהו", כתב גלעד. "לא רק שהוא אדם חתרני, הוא גם פחדן".  

ממשרדו של ראש הממשלה נתניהו נמסר לחדשות 2 כי "מדובר בספר שנכתב ממניעים פוליטיים, כחלק מניסיון של גלעד שרון לקדם עצמו בתוך מפלגת קדימה. הדברים שכביכול נאמרו על ידי שרון לנתניהו מעולם לא היו. בעניין עמדתו של ראש הממשלה, נתניהו, בעניין ההתנתקות, נזכיר כי ראש הממשלה התפטר מהממשלה על רקע התנגדותו למהלך תוך שהוא אומר שהדבר יביא טילים על ערי ישראל. ההיסטוריה הוכיחה שצדק באשר לדאגתו לתוצאות ההתנתקות, ולכן כעת בוחרים אזרחי ישראל בנתניהו שיתמודד עם האתגרים הביטחוניים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת