צפו: יואל שליט ובת זוגו יערה חוגגים בהקפות שניות לרגל שמחת תורה

אחיו של גלעד שליט, יואל, ובת זוגו יערה וינקלר יצאו לחגוג עם ההמונים את שמחת תורה, והשתתפו בהקפות שניות במצפה הילה. גלעד עצמו לא יכל לצאת לחגיגות, כיוון שהוא עדיין מתקשה להיחשף להמוני אנשים. מוקדם יותר אמר האב נועם שליט: "מצבו של גלעד טוב יחסית למה שעבר בשבי"

חג ראשון ושמח מתמיד אצל משפחת שליט. יואל שליט אחיו של גלעד, וחברתו יערה וינקלר, יצאו להקפות שניות ביישוב מצפה הילה. בתמונות שלפניכם ניתן לראות את אחיו של גלעד לראשונה מחייך, רוקד ומאושר יחד עם חברתו, אחרי כל כך הרבה שנים שלא יצא לו לעשות זאת.

גלעד שליט לא הצטרף לאחיו, כיוון שכרגע עוד קשה לו להיחשף להמוני אנשים בו זמנית. אך האב נועם שיצא מוקדם יותר הערב לעיתונאים מחוץ לביתו סיפר כי "כמו שאולי הספקתם לראות, גלעד סך הכל מרגיש טוב. הוא נמצא במעקב מסודר של גורמי חיל הרפואה. כמו שראיתם, הוא התחיל לצאת מהבית, הוא רוצה לצאת מהבית, ברגל, באופניים, הוא משחק פינג פונג במתחם הבית, נפגש עם חברים מהיישוב, מבית הספר, חברים שגדל איתם, הוא אוכל, יש לו תיאבון", סיפר.

"הוא ישן פחות או יותר, שינה לא מסודרת לחלוטין, אבל הוא ישן והוא צריך את הזמן להסתגל למעבר בין התקופה המאוד מאוד ארוכה הזאת של חמש שנים וחצי, כמעט 2,000 יום בבידוד, ללא אור שמש".

"גלעד סובל מתופעות של היעדר אור שמש, אור יום, ואנחנו מקווים שהוא יסתגל במהירות ויחזור לתפקוד מלא במהירות. אני מבין שיש רצון רב לצלם ולפהגשו עם תקשורת, אבל הוא לא יכול לפגוש כזאת כמות של אנשים בבת אחת" המשיך נועם.

ערב חג ראשון עם גלעד בבית

שלשום חגגו בבית משפחת שליט את ערב החג הראשון זה יותר מחמש שנים. סבו וסבתו של גלעד, צבי ויעל שליט, הגיעו מעט לפני השעה 18:00 הערב לבית המשפחה במצפה הילה, שם ישתתפו בארוחת החג. הערב זוהי הפעם הראשונה שסבתו של גלעד רואה אותו, מאז חזר מהשבי אתמול. לכלי התקשורת אמרה: "אני באה לראות אותו, מותר לי, לא?", והפריחה נשיקות באוויר בהתרגשות.

אווה דרוריה השכנה סיפרה כי גלעד שאל אותה מה שלום בנה, חבר ילדות שלו, ולאחר מכן נפגש איתו.

בואו להתעדכן לפני כולם - בחדשות 2 בפייסבוק

גלעד שליט חזר - סיקור מיוחד:

בציפייה, בחשש ובדמעות: כל העם המתין לגלעד

קליפ מיוחד: השיבה הביתה - בשתי דקות

משעל חוגג את השחרור עם הרוצחות ששוחררו

מומחים מנתחים את מצבו הנפשי של גלעד

אחרי 1,940 ימים: גלעד שליט בבית

מצמרר: מס' 2 בחמאס מאחורי גלעד

"גלעד אמר שהתנאים בשבי היו קשים"

מה קרה ליד של גלעד שליט?

פרס: "חזרת אלינו - ואנו חזרנו אל עצמנו" 

צפו: גלעד שליט טס במסוק לתל-נוף

צפו: הדרך של גלעד הביתה - בתמונות

חמאס: נחטוף חיילים, נרוקן את בתי הסוהר

אמנה מונה ואסירה נוספת סירבו להיות מגורשות לעזה

מהבדיקות עלה: גלעד סובל מתזונה לקויה

גלעד שליט: "התגעגעתי למשפחה שלי"

בפעם האחרונה: מניין הימים בשבי