חופשי: גלעד שליט רכב על אופניו

אחרי ארוחת החג הראשונה זה 5 שנים בבית משפחת שליט אמש, גלעד ממשיך להתרגל לחופש והיום יצא לרכוב על אופניו במצפה הילה. אתמול הוא כבר נפגש עם חבר ילדות וביקש לפגוש חברים נוספים. בשבוע הבא ייצא ממצפה הילה לבדיקות רפואיות. התמונות פורסמו באישור משפחת שליט

גלעד שליט ממשיך להתרגל להיותו אדם חופשי. היום מתפרסמות תמונות משמחות, בהן רואים את גלעד יוצא מביתו ורוכב על אופניו ברחובות מצפה הילה. נדגיש, כי התמונות מתפרסמות באישור המשפחה.

בואו להתעדכן לפני כולם - בחדשות 2 בפייסבוק

לאחר כחצי שעת רכיבה, בה זכה לליווי מצד נציג צה"ל, חזר גלעד לביתו, שם חיכה לו אביו נועם.

אמש חגגו בבית משפחת שליט חג ראשון זה יותר מחמש שנים. סבו וסבתו של גלעד, צבי ויעל שליט, הגיעו מעט לפני השעה 18:00 הערב לבית המשפחה במצפה הילה, שם ישתתפו בארוחת החג. הערב זוהי הפעם הראשונה שסבתו של גלעד רואה אותו, מאז חזר מהשבי אתמול. לכלי התקשורת אמרה: "אני באה לראות אותו, מותר לי, לא?", והפריחה נשיקות באוויר בהתרגשות.

אווה דרוריה השכנה סיפרה כי גלעד שאל אותה מה שלום בנה, חבר ילדות של גלעד, ולאחר מכן נפגש איתו.

אתמול פורסמו תמונות ראשונות של גלעד חופשי ביישוב בו הוא גר. בתמונות נראה גלעד צועד לצד אמו אביבה, כשהוא לובש חולצה שחורה עם שרוולים ארוכים, וחובש כובע מצחיה עם סמל חטיבה 188 לראשו. כמי שלא נחשף זמן רב לאור השמש, הוא חבש משקפי שמש לעיניו, אך חיוך גדול נראה על פניו. את הטיול אבטחו שוטרים רבים, ששומרים על הסדר ביישוב מאז אתמול.

מחוץ לבית חיכו לו הרבה שכנים וחברים שהתרגשו לראות אותו צועד בכוחות עצמו. "הוא נראה בסדר גמור", אמר אוהד קנר, מראשי מטה המאבק למען שחרורו, במהלך המשדר המיוחד של חדשות 2 באינטרנט. "הוא הלך עם אמא אביבה, זה בוודאי נותן תחושה של ביטחון. השכנים חיכו לו בחוץ ודיברו איתו. נראה שהוא מתחיל לחזור לשגרה".

משפחת שליט: "תודה לכל מי שחיזק אותנו"

ממה לאחר ששב בנם גלעד, מהשבי בו הוחזק במשך 1,941 ימים, פרסמה משפחת שליט מודעה בכל העיתונים הגדולים בישראל, ובה הודתה למיליוני האנשים שתמכו בהם לאורך השנים, במאבק להחזרת גלעד. בהודעתם, הודו בני המשפחה לאלו שהלכו עמם לאורך כל הדרך, וביקשו מהציבור הרחב לאפשר להם לעזור לגלעד לשוב לשגרה, ולשקם את חייו.

בהכנת הידיעה השתתפו יוסי זילברמן, דפנה ליאל ויוסי מזרחי

בואו להתעדכן לפני כולם - בחדשות 2 בפייסבוק

גלעד שליט חזר - סיקור מיוחד:

בציפייה, בחשש ובדמעות: כל העם המתין לגלעד

קליפ מיוחד: השיבה הביתה - בשתי דקות

משעל חוגג את השחרור עם הרוצחות ששוחררו

מומחים מנתחים את מצבו הנפשי של גלעד

אחרי 1,940 ימים: גלעד שליט בבית

מצמרר: מס' 2 בחמאס מאחורי גלעד

"גלעד אמר שהתנאים בשבי היו קשים"

מה קרה ליד של גלעד שליט?

פרס: "חזרת אלינו - ואנו חזרנו אל עצמנו" 

צפו: גלעד שליט טס במסוק לתל-נוף

צפו: הדרך של גלעד הביתה - בתמונות

חמאס: נחטוף חיילים, נרוקן את בתי הסוהר

אמנה מונה ואסירה נוספת סירבו להיות מגורשות לעזה

מהבדיקות עלה: גלעד סובל מתזונה לקויה

גלעד שליט: "התגעגעתי למשפחה שלי"

בפעם האחרונה: מניין הימים בשבי