"למשפחת שליט צפויה עבודה רבה"

בין האנשים הרבים שליוו את משפחת שליט מיום החטיפה, הייתה גם קרנית גולדווסר, ששכלה את בעלה אהוד גולדווסר לאחר שנפל בשבי חיזבאללה. במשך השנים היא תמכה בנועם ואביבה שליט מתוך החוויה האישית שלה, וצופה תהליך ממושך של שיקום למשפחה. "תהיה להם עבודה רבה איתו", אמרה. "אבל החוויה אופטימית יותר, גלעד חוזר חי"

שמחה רבה מלווה את יום השחרור של גלעד שליט מהשבי אחרי חמש שנים וחצי, לצד חשש רב ממה שמצפה לו בהמשך. מי שמלווה את היום הזה מהחוויה האישית שלה היא קרנית גולדווסר, ששכלה את בעלה אהוד גולדווסר לאחר שנפל בשבי חיזבאללה.

כאן בחדשות 2 באינטרנט אנו מעבירים משדר מיוחד לאורך כל היום לרגל שובו של גלעד שליט, כולל דיווחים ועדכונים בשידור חי מכל מוקדי ההתרחשות בישראל, בעזה וביהודה ושומרון, ובליווי כתבי ופרשני חדשות ערוץ 2.

שני אירועי החטיפה אירעו בהפרש של ימים ספורים, אבל נראה שבמקרה של שליט, הסוף אופטימי יותר. "אני רואה את התמונות, אני חווה את כל החוויה שהייתה פה לפני החזרה, שהיא מאוד דומה אבל שונה לחלוטין, כי פה יש המון אופטימיות, גלעד חוזר חי", אמרה קרנית גולדווסר בריאיון במהלך המשדר המיוחד.

"מצפה למשפחה המון עבודה עם גלעד"

"יש המון עבודה עכשיו לעשות איתו. יש המון דברים במהלך התקופה שאנחנו חווינו, שנמשכה שנתיים", סיפרה גולדווסר. "במקרה של נועם ואביבה, המשפחה נחשפה, והתחברה להרבה מאוד אנשים גם במגזר הצבאי וגם בפרטי, והכירו אנשים טובים שמלווים אותם לכל אורך הדרך", הסבירה גולדווסר. "עכשיו כולם עוברים לשלב השני, לפחות מההיכרות שלי, ובמקרה של גלעד מדובר בשלב טוב יותר".

לדבריה, הלחץ הציבורי שעזר למשפחה במאבקה, ממלא את בני המשפחה בכוח. "לא הייתה לי את האפשרות לפעול ללא הלחץ הציבורי, ואני אומרת זאת מהמקום שלי, מהניסיון שלי וממה שאני למדתי. לעסוק בשבויים ונעדרים זו עבודה מאד מאד קשה, אישית ואינטנסיבית", אמרה קרנית והוסיפה כי "מבחינת מקבלי ההחלטות אלו דילמות מאד קשות, ולפגוש משפחה שהבן שלה חטוף זה דבר מאד קשה, אבל כשיש פומביות זה מכריח את הפוליטיקאים ומקבלי ההחלטות לפגוש את המשפחה".

בואו להתעדכן לפני כולם - בחדשות 2 בפייסבוק

גלעד שליט חזר - סיקור מיוחד:

גלעד שליט: "התגעגעתי למשפחה שלי"

שידור חי: עסקת שליט דקה אחרי דקה

חגיגות בעזה, ברפיח ובביתוניא: "ניצחון של האסירים"

הושלמה העברת האסירים ליו"ש

מיוחד: הדרך של גלעד בחזרה הביתה

צפו: חגיגות שמחה במצפה הילה