מצפה הילה מוכנה לשובו של הבן האובד הביתה

בעוד כמה שעות יגיע גלעד שליט, סוף סוף, לביתו שביישוב הקטן מצפה הילה שבגליל. התושבים כולם מתכננים קבלת פנים מחממת לב לבן שחוזר מהשבי. בינתיים היישוב נסגר למבקרים, והתושבים חילקו פליירים המסבירים את הצעד. "נבצר מאיתנו להכניסכם בשער היישוב", נכתב, "בקרוב נוכל כולנו לראות את גלעד ולשמוע את קולו"

גם במצפה הילה הולכות ונשלמות ההכנות לרגע המרגש. אחרי כמעט חמש וחצי שנים בשבי החמאס, ישוב גלעד שליט לביתו ביישוב הקטן בגליל יחד עם בני משפחתו. משטרת מעלות, שאמורה לשמור על הסדר ביישוב, הודיעה כי כבר הלילה בשעה 22:00 נסגר היישוב כולו למבקרים באופן הדרגתי, והכניסה תאושר רק לכלי התקשורת ולתושבי המקום.

כל התושבים כמובן מגויסים להכנות לקראת שובו. תולים שלטים, מחלקים אפילו חולצות – הכול כדי להפוך את הגעתו של גלעד לנעימה ככל האפשר. זו התרגשות גדולה, אבל גם חשש שמשהו עוד עלול להשתבש בדרך. "זה היה סוג של כזה חלום ש...שעכשיו זה פתאום קורה", אומרת אחת מהילדות ביישוב.

אחרי אינספור מחאות, הפגנות, חולצות ושלטים במצפה הילה מתכוננים במרץ לאירוע האחרון: קבלת פנים מחממת לב לבן היישוב שחוזר מהשבי. "היו הרבה טקסים שעשינו ואז היו חולצות שהתאימו לתקופה, שהוא עוד לא...וזאת חולצה ש...שהוא חוזר הביתה!", אומרים התושבים בשמחה.

ילדי המצפה עברו היום בית בית, כדי לוודא שכולם יגיעו לשרשרת האנושית מהכניסה ליישוב ועד לבית משפחת שליט – רצוי עם החולצה הנכונה. מסביב לבית המשפחה, ההמולה נמשכת. בין עשרות העיתונאים מהארץ ומחו"ל, מדווח מכאן גם יואב מינץ, איש רדיו צפון, עיתונאי ואב שכול. בנו, סמל ראשון רז מינץ, נרצח מירי מחבלים לפני עשר שנים סמוך לבית אל. שני המחבלים נעצרו ובעסקה הזו, שניהם ישוחררו.

"אני הייתי רוצה שיהיה קמפיין כזה, כמו שעושים הרבה קמפיינים צדק חברתי וכו', שיהיה קמפיין כזה שיאמר, אוקי, החבר'ה האלה לא יראו יותר אור שמש ושהמשפחות שלהם לא יראו אותם ולא יבקרו אותם, בדיוק כמו שאני לא יכול לראות את הבן שלי", אומר האב השכול. "אבל גם זה לא קיים. אבל אני חושב שעדיין החיים של גלעד עדיפים על כל דבר אחר".
 
במקביל, התושבים חילקו פליירים ובהם נכתב: "תודה רבה שהגעתם לשערי מצפה הילה. לדאבונינו, נבצר מאיתנו על ידי הרשויות המוסמכות להכניסם בשער היישוב. אנו מבקשים את סליחתכם ויודעים שבקרוב יגיע יום בו נוכל כולנו לראות את גלעד ולשמוע את כולו".

"בינתיים, נצטרך להיעזר בסבלנות, ולתת לגלעד אחרי 1,942 ימים לחזור בקצב שלו אל חיי היום-יום. אנא הישמעו להוראות הסדרנים והמשטרה", לשון ההודעה.

הרגע המיוחל הגיע. חמש שנים וארבעה חודשים אחרי שיצא מהישוב גלעד שליט שב לנופי הגליל, למצפה. חוזר הביתה.     

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת