צפו: משפחות שכולות - בעד עסקת שליט

המטה לשחרור גלעד שליט הפיץ בצהריים סרטונים באתר יוטיוב, בהם נראים בני משפחות שכולות אשר תומכים במימוש עסקת שליט, גם במחיר שחרור רוצחי יקיריהם. "תמורת החזרה של גלעד אני מסכימה ורוצה שישראל תשחרר את כל האנשים שאחראים למוות של יעל", אמרה טל כפיר שור ששכלה את אחותה בפיגוע בצריפין

תחת הכותרת "אפשר וצריך להחזיר את גלעד היום", פרסמו היום במטה למען שחרור גלעד שליט, שנראה שעוסק בימים האחרונים בהכנות לקראת השחרור המיוחל, סדרת סרטונים בהם נציגי משפחות שכולות - שדווקא תומכים במימוש העסקה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

העיתוי לא מקרי, והסרטונים פורסמו בזמן שבבג"ץ מתקיים דיון טעון בעתירות שהגישו משפחות שכולות אחרות, נגד העסקה. בדיון משתתף גם נועם שליט, אביו של החייל החטוף.

כרמית רון, ששכלה את בעלה ושני ילדיה בפיגוע במסעדת "מצה" בחיפה ב-2002, אמרה בסרטון: "אני לא אוכל לחבק או להיות איתם יותר. אבל יש משפחה אחת, אביבה ונועם, שהבן שלהם גלעד חי ונושם ונמק בכלא. ממש קרוב אלינו, פה מעבר לגבול וחובתנו להחזיר אותו כמה שיותר מהר".

"מבט של הורה שעיניו כבויות והוא עורג לילדו"

"בהחלט יכול להיות שרוצחי המשפחה שלי ישתחררו בעסקה הזו ואני שלמה עם זה לגמרי", הוסיפה. "לי, הערך של הצלת חיים והחזרת שבויים הרבה יותר משמעותי וחזק מכל רצון לעשיית צדק לכאורה, ונקמה".

דורון מנצ'ל, ששכל את בתו באותו פיגוע אמר, "אני כאב שכול מביט בעיניהם של נועם ואביבה ולבי נחמץ. אני מכיר את המבט הזה, אני רואה אותו מדי בוקר במראה. מבט של הורה שעיניו כבויות והוא עורג לילדו".

גלית שטייר, ששכלה את בנה, הוריה, אחיה ואחיינה בפיגוע במסעדת מקסים בחיפה ב-2003 אמרה בכאב בסרטון: "אני מוכנה עם כל הקושי לראות את הרוצחים בחוץ, כי גלעד עדיין חי".

"לשחרר את האחראים למות אחותי"

טל כפיר שור, ששכלה את אחותה בפיגוע בצריפין ב-2003 הסבירה את הסיבה להשתתפותה, "כל אחד יכול לעשות את מה שהוא יכול לעשות וזה מה שאני יכולה לעשות. להגיד בקול רם, שתמורת החזרה של גלעד אני מסכימה ורוצה שישראל תשחרר את כל האנשים שאחראים למוות של יעל".

"היא חסרה מאוד בחיים שלי. יעל נהרגה בפיגוע התאבדות. האנשים שעזרו להוציא לפועל את הפיגוע הזה יושבים רובם בבתי סוהר ישראלים", הוסיפה. "אין בזה נחמה. זה לא מחזיר אותה אליי. אין אדם בעולם שיכול להחזיר אותה. גלעד עדיין חי. את גלעד אפשר להחזיר הביתה, אל החיים שלו ואל המשפחה שלו".

בסיום כל סרטון נכתב כי ש"תומך בהחזרת גלעד תמורת 450 אסירים שחלקם עם דם על הידיים שישוחררו לביתם ו-550 שייבחרו על ידי ישראל?", עליו לשלוח "את המילה בעד למספר 5252 או כנס לאתר gilad.org".